Port lotniczy im. Milana Rastislava Štefánika (słow.: Letisko Milana Rastislava Štefánika) – port lotniczy położony około 9 kilometrów na północny wschód od centrum Bratysławy.

Lecisz do Bratysławy?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Bratysławie w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Bratysławie

Kod IATA: BTS
Państwo: Słowacja
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: BTS

Kod ICAO: LZIB

Miasto: Bratysława

Współrzędne: 48°10′12″N 17°12′45″E

Wysokość: 133 m n.p.m.

Kierunek 04/22: Beton, 2 900 m

Kierunek 13/31: Beton, 3 190 m

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Opis lotniska w Bratysławie

Port lotniczy im. Milana Rastislava Štefánika (słow.: Letisko Milana Rastislava Štefánika) – port lotniczy położony około 9 kilometrów na północny wschód od centrum Bratysławy, w dzielnicy Ružinov, niedaleko autostrady D1. Jest najważniejszym lotniskiem na Słowacji. W innych krajach lotnisko to znane jest jako Bratislava Airport, a po słowacku znane jest również pod nazwą Bratislava-Ivanka.

Lotnisko nosi imię Milana Rastislava Štefánika, na cześć wybitnego słowackiego polityka i astronoma, który zginął w katastrofie lotniczej w czasie podróży do ojczyzny.

Właścicielem lotniska jest Airport Bratislava, a.s. (BTS). W 2012 roku lotnisko to obsłużyło 1,416,117 pasażerów, oraz 22,563 operacji cargo. Historia portu lotniczego Milana Rastislava Štefánika sięga 1932 roku, kiedy to odbył się pierwszy lot z Pragi do Bratysławy, jednak lotnisko znajdowało się wówczas w miejscowości Vajnory, oddalonej o około 3 km od obecnego lotniska. Nowy port lotniczy został otwarty w 1951 roku.

Dojazd z i na lotnisko w Bratysławie

Transport publiczny i dojazd samochodem

Taxi

Wynajem samochodu

Parking

Strona internetowa lotniska http://www.bts.aero/en/passengers/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj