Międzynarodowy Port Lotniczy Hartsfield-Jackson w Atlancie został uznany za najbardziej wydajne lotnisko pokonując prawie 200 innych obiektów w badaniu przeprowadzonym przez Air Transport Research Society (ATRS).

ATRS uznało amerykański port lotniczy za najbardziej produktywne lotnisko na świecie i w regionie. W badaniu zanalizowano prawie 200 cywilnych lotnisk z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Studium wzięło pod uwagę wydatki i dochody każdego lotniska, a także zmierzono jego produktywność i wydajność.

Również kanadyjskie lotniska Vancouver Airport oraz Calgary Airport zajęły wysokie pozycje w rankingu. Jeśli chodzi o Europę, najbardziej produktywny okazał się Port Lotniczy Kopenhaga, który osiągnął ten wynik już dziewiąty raz z rzędu podczas 11 lat istnienia badania ATRS.

W kategorii mniejszych lotnisk bardzo dobre wyniki osiągnął port lotniczy w Atenach, zdobywając pierwszą nagrodę. Natomiast wśród portów lotniczych Azji najlepsze okazało się lotnisko Gimhae w Korei Południowej, operowane przez Korea Airports Corporation, zaś w Oceanii kolejny rok z rzędu triumfuje Port Lotniczy Sydney.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj