Port Lotniczy Franklin Delano Roosevelt – port lotniczy położony na wyspie Sint Eustatius, która stanowi terytorium zamorskie Holandii.

Lecisz do Holandii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Holandii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Holandii

Kod IATA: EUX
Państwo: Holandia
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: EUX

Kod ICAO: TNCE

Miasto: Sint Eustatius

Współrzędne: 12°07′51″N 68°16′06″W

Wysokość: 39 m n.p.m.

Kierunek 6/24: asfaltobeton, 1 300 m

Linie lotnicze operujące z lotniska:

Winair

FlyMontserrat, St Barth Commuter (loty czarterowe)

Krótki lot z St.Maarten do St.Eustatius – zobacz wideo:

Opis lotniska Franklin Delano Roosevelt

Port Lotniczy Franklin Delano Roosevelt – port lotniczy położony na wyspie Sint Eustatius, która stanowi terytorium zamorskie Holandii. Lotnisko zostało otwarte w 1946 roku i jego pierwsza nazwa brzmiała Golden Rock Airport, jednak później zmieniono nazwę na Franklin Delano Roosevelt. Od 2012 roku jedyny samolot komercyjny przyjmowany przez to lotnisko to DHC-6 Twin Otter, mimo że port ten może przyjmować także większe samoloty oraz maszyny innego typu.

Lotnisko Franklin Delano Roosevelt dysponuje niewielkim pasem startowym dla małych samolotów i w zasadzie nie posiada terminala, a jedynie jednopoziomowy budynek, który służy do obsługi pasażerów i bagaży, w którym można też dokonać odprawy celnej.

Obok budynku znajduje się dwupoziomowa wieża, jednakże lotnisko nie posiada wieży kontrolnej, zaś pasażerowie wysiadają z samolotów bezpośrednio na niewielką płytę lotniskową. Lotnisko nie jest zbyt rozbudowane, gdyż wyspa Sint Eustatius nie należy do miejsc masowo odwiedzanych przez turystów, nie znajdziemy tu zatłoczonych plaż i wielkich hoteli.

Dojazd z i na lotnisko Franklin Delano Roosevelt

Na lotnisko na wyspie Sint Eustatius można dostać się jedynie własnym samochodem lub taksówką. Droga, która prowadzi do lotniska nazywa się Max T Pandt Boulevard.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj