Port lotniczy Flamingo – Bonaire International Airport – międzynarodowy port lotniczy położony na wyspie Bonaire (terytorium zamorskie Holandii), w miejscowości Kralendijk.

Lecisz do Holandii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Holandii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Holandii

Kod IATA: BON
Państwo: Holandia
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: BON

Kod ICAO: TNCB

Miasto: Kralendijk, Bonaire

Współrzędne: 12°07′51″N 68°16′06″W

Wysokość: 6 m n.p.m.

Kierunek 10/28: asfaltobeton, 2 880 m

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Opis lotniska Flamingo – Bonaire International Airport

Port lotniczy Flamingo – Bonaire International Airport – międzynarodowy port lotniczy położony na wyspie Bonaire (terytorium zamorskie Holandii), w miejscowości Kralendijk. Właścicielem lotniska jest grupa Bonaire International Airport N.V.

Lotnisko służy jako punkt łączący dla lotów holenderskich linii lotniczych KLM do niektórych portów lotniczych w Ameryce Południowej. Flamingo w przeszłości służyło również jako węzeł dla BonaireExel, BonaireExpress, CuraçaoExel oraz CuraçaoExpress. Obecnie zaś stanowi drugorzędną bazę dla Dutch Antilles Express oraz dla Insel Air.

Lotnisko Flamingo to trzeci największy port lotniczy w dawnych Antylach Holenderskich, po lotniskach Princess Juliana International Airport na St.Maarten’s oraz Hato International Airport na Curacao. W 2010 roku lotnisko Flamingo obsłużyło 462,897 pasażerów i odbyło się na nim 20,001 operacji lotniczych.

Historia tego portu sięga 1936 roku, kiedy to powstało lotnisko w postaci prostego pasu startowego i niewielkiego budynku. Był to pierwszy taki obiekt w historii lotnictwa na Bonaire.

Dojazd z i na lotnisko Flamingo – Bonaire International Airport

Parking

Strona internetowa lotniska http://www.flamingoairport.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj