Port lotniczy Debreczyn – Debrecen International Airport – międzynarodowy port lotniczy położony w Debreczynie. Jest jednym z pięciu międzynarodowych portów lotniczych na Węgrzech.

Lecisz do Węgier?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty na Węgrzech w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli na Węgrzech

Kod IATA: DEB
Państwo: Węgry
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: DEB

Kod ICAO: LHDC

Miasto: Debreczyn

Współrzędne: 47°29′20″N 21°36′55″E

Wysokość: 109 m n.p.m.

Kierunek 05R/23L: Beton, 2 498 x 60 m

Kierunek 05L/23R (zamknięty): Beton, 2465 x 65 m

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty i przyloty

Opis lotniska Debreczyn

Port lotniczy Debreczyn (Debrecen International Airport) – międzynarodowy port lotniczy położony w Debreczynie. Jest jednym z pięciu międzynarodowych portów lotniczych na Węgrzech. Właścicielem lotniska jest Airport Debrecen Kft.

Historia lotniska Debreczyn sięga początków XX wieku. Pierwszy oficjalny lot przewożący pocztę miał miejsce w 1930 roku. Lotnisko służyło również celom sportowym i militarnym. Od 1930 roku ruch pasażerski skupiał się przede wszystkim na lotach krajowych, spośród których najważniejsze było połączenie między Debreczynem a Budapesztem, a także do innych większych miast na Węgrzech.

Podczas II wojny światowej lotnisko było składem węgierskich bombowców. W latach 1946-48 lotnisko to służyło jako zapasowy port lotniczy dla Budapesztu.

W maju 1991 roku lotnisko przeszło na własność kraju z rąk sowieckich. W 1994 roku władze miasta Debreczyn postanowiły zainwestować w rozwój lotniska. Pierwszym krokiem planu rozwoju było zakupienie portu lotniczego przez władze miasta. Od 2004 Debreczyn przeznaczył 3,5 biliona forintów na zakup i rozwój lotniska.

Dojazd z i na lotnisko Debreczyn

Autobus

Taxi

Wynajem samochodu

Strona internetowa lotniska http://www.debrecenairport.com/?lang=en

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj