Port lotniczy Dalaman położony jest około 20 km na zachód od miasta Dalaman, pomiędzy Marmaris i Fethiye, na wybrzeżu Morza Egejskiego. Jest jednym z trzech portów lotniczych obsługujących południowo-zachodnią Turcję.

Kod IATA: DLM
Państwo: Turcja
Kontynent: Azja

Adres:

YDA Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminali
48780 Dalaman / MUĞLA

Kontakt:

Phone : +90.252.792 5555
Fax : +90.252.792 5565

email: [email protected]

Dane:

IATA: DLM

ICAO: LTBS

Typ: cywilno-wojskowe

Lokalizacja: Dalaman, Turcja

Wysokość: 6.15 m. n. p. m. / 20 ft

Współrzędne: 36°42′53″N 28°47′34″E

Pasy startowe: Kierunek: 1/19: beton, 3000 x 45 m

Pasażerowie (2014): 4 276 674

Tabela lotów:

Odloty

Przyloty


Linie lotnicze operujące z lotniska Dalaman:

    Aerofłot-Don, Astraeus, Atlasjet, British Airways, BMI British Midland, Condor Airlines, Cyprus Turkish Airlines, easyJet, Enter Air, First Choice Airways, Flyglobespan, Freebird Airlines, Inter Airlines, Jet2.com, LatCharter, LTU International, Martinair, Monarch Airlines, MyTravel Airways, OLT Express, Onur Air, Pegasus Airlines, Rossiya Airlines, Sun D’or International Airlines, SunExpress, Thomas Cook Airlines, Thomsonfly, Transavia.com, TUIfly, Turkish Airlines, VIM Airlines, XL Airways

Zobacz lądowanie na lotnisku Dalaman (DLM):

Opis:

Port lotniczy Dalaman (DLM) położony jest na tureckim wybrzeżu Morza Egejskiego, pomiędzy Marmaris (około 120 km) a Fethiye (około 50 km). Jest jednym z trzech lotnisk obsługujących południowo-zachodnią Turcję (inne to Milas- Bodrum i Antalya).

Lotnisko posiada dwa terminale. Starszy terminal obsługuje tylko loty krajowe. Nowy – przeznaczony jest dla lotów międzynarodowych. Lotnisko codziennie obsługuje loty z Istambułu oraz non stop loty charterowe i regularne z Europy.

JAK DOJECHAĆ?

Taxi

Przejazd taksówką z lotniska do miasta Dalamas jest drogi. Choć to tylko 6 km., kosztuje tyle samo co 22-kilometrowy przejazd z Istambułu na lotnisko Ataturk. Wiecej informacji znajdziesz tutaj.

Havaş Bus

Spod terminalu lotów krajowych odjeżdżają autobusy do Marmaris, które dostosowane są do wszystkich lotów. Z Havas bus możemy skorzytać również w drodze powrotnej. Autobus zatrzymuje się na dworcu autobusowym w Marmaris (otogar) i odjeżdża około 3h przed planowanym lotem. Jeden przejazd kosztuje 15TL (90 minut).

Samochodem

Można wynająć samochód 24/h. Do wyboru trzy firmy: Avis, Europcar i Garenta. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Brak połączeń kolejowych z Dalaman Airport do pobliskich miast!


Źródło: (wikipedia, yda.aero)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj