Port lotniczy Czelabińsk – Chelyabinsk Airport – port lotniczy położony 18 kilometrów na północ od Czelabińska, w Rosji.

Kod IATA: CEK
Państwo: Rosja
Kontynent: Azja

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: CEK

Kod ICAO: USCC

Miasto: Czelabińsk

Współrzędne: 55°18′18″N 61°30′18″E

Wysokość: 226 m n.p.m.

Kierunek 9/27: Beton, 3 200 x 49 m

Tabela lotów – przyloty i odloty

Lądowanie na lotnisku Czelabińsk – zobacz wideo:OPIS

Port lotniczy Czelabińsk – Chelyabinsk Airport – port lotniczy położony 18 kilometrów na północ od Czelabińska, w Rosji. Jest to jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk na trasach łączących Europę i Azję.

Dzięki dogodnemu centralnemu położeniu lotniska, służy ono nie tylko samemu miastu, ale też całemu regionowi. Od 2012 roku ruch pasażerski na lotnisku Czelabińsk pozostaje w tendencji wzrostowej wynoszącej około 20%. W 2013 roku liczba pasażerów wyniosła 1 milion 210 tys. osób.

Port lotniczy Czelabińsk zalicza się do lotnisk klasy A według ICAO (Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego) i dysponuje jedną z najlepszych dróg startowych w Rosji, co pozwala mu na przyjęcie samolotów każdego typu.

Krajowe linie lotnicze na lotnisku Czelabińsk obsługują aktualnie połączenia z następującymi miastami: Moskwa (Domodiedowo, Szeremietiewo, Wnukowo), Sankt Petersburg, Nowosybirsk, Kazań, Niżny Nowogród, Soczi, Anapa, Gelendzhik, Irkuck.

Jeśli zaś chodzi o międzynarodowe linie lotnicze, dostępne są następujące destynacje: Dubaj (ZEA), Sharjah (ZEA), Dusseldorf (Niemcy), Monachium (Niemcy), Pradze (Czechy), Burgas (Bułgaria), Barcelona (Hiszpania), Goa (Indie), Heraklion (Grecja), Rodos (Grecja), Pafos (Cypr), Bangkok (Tajlandia), Phuket (Tajlandia), Antalya (Turcja), Dalaman (Turcja), Szarm el-Szejk (Egipt), Hurghada (Egipt), Cam Ranh (Wietnam).

DOJAZD

Autobus

Wynajem samochodu

Parking

Strona internetowa lotniska

http://aeroport-74.ru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj