Port lotniczy Cairns – międzynarodowy port lotniczy położony w Aeroglen, 7 km na północ od Cairns, w stanie Queensland, w Australii.

Kod IATA: CNS
Państwo: Australia
Kontynent: Australia i Oceania

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: CNS

Kod ICAO: YBCS

Miasto: Aeroglen , Cairns

Współrzędne: 16°52′29″S 145°45′08″E

Wysokość: 3 m n.p.m.

Kierunek 15/33 : Asfalt, 3 196 x 45 m

Kierunek 12/30 : Asfalt, 925 x 18 m


Linie lotnicze operujące z lotniska


Tabela lotów – odloty


Tabela lotów – przyloty


Lądowanie na lotnisku Cairns – zobacz wideo:
OPIS


Port lotniczy Cairns (ang. Cairns International Airport) – międzynarodowy port lotniczy położony 7 km na północ od Cairns, w Aeroglen w stanie Queensland, w Australii. Jest to siódmy najbardziej ruchliwy port lotniczy w Australii.


Dawniej jego właścicielem była grupa Cairns Port Authority, ale w 2008 roku lotnisko zostało sprzedane prywatnemu konsorcjum. Lotnisko znajduje się 7 km na północ od centralnej dzielnicy biznesu Cairns, na przedmieściach Aeroglen.


Z lotnisko odbywają się loty międzynarodowe oraz krajowe, a także operują z niego helikoptery. Loty odbywają się do najważniejszych australijskich miast i atrakcji turystycznych w regionie Far North Queensland, a także do wielu zagranicznych miast w regionie Azji i Pacyfiku. Lotnisko stanowiło główną bazę dla Australian Airlines przed zaprzestaniem jej działalności, zaś obecnie stanowi bazę dla Royal Flying Doctor Service of Australia.


DOJAZD


Transport publiczny i wynajem samochodu


Parking

Strona internetowa lotniska:

http://www.cairnsairport.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj