Port lotniczy Asunción (Aeropuerto Internacional Silvio Pettirossi) – międzynarodowy port lotniczy położony 9 km na północ od Asunción. Jest największym portem lotniczym w Paragwaju.

Kod IATA: ASU
Państwo: Paragwaj
Kontynent: Ameryka Południowa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: ASU

Kod ICAO: SGAS

Miasto: Luque

Współrzędne: 25°14′23″S 57°31′09″O

Wysokość: 89 m n.p.m.

Kierunek: 02/20: Asfalt, 3.353

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Lądowanie na lotnisku Asunción – zobacz wideo:

HISTORIA

Port lotniczy Asunción (Aeropuerto Internacional Silvio Pettirossi) – międzynarodowy port lotniczy położony 9 km na północ od Asunción w miejscowości Luque. Jest największym portem lotniczym w Paragwaju. Port ten nosi imię Silvio Pettirossi, zasłużonego dla Paragwaju lotnika.

Dawniej, za czasów dyktatury wojskowej Alfreda Stroessnera, lotnisko znane było pod nazwą Aeropuerto Internacional Presidente Stroessner.

Lotnisko znajduje się wewnątrz kompleksu Ñu Guasu (Campo Grande). Terminal został oficjalnie otwarty w 1980 roku pod nazwą Aeropuerto Internacional Presidente Stroessner. Po zamachu stanu i obaleniu prezydenta w 1989 roku nadano lotnisku imię Silvio Pettirossi.

Najtrudniejszym momentem w historii lotniska był rok 2006, kiedy operowały jedynie dwie linie lotnicze: TAM Mercosur i Gol Líneas Aéreas. Obecnie z lotniska operuje 8 linii lotniczych.

DOJAZD

Autobus

Istnieje wiele linii autobusowych łączących lotnisko z miastem Asunción. Podroż do centrum miasta autobusem trwa ok. 20 minut. Autobusy kursują od 5 rano do 8 wieczorem.

Taxi

Postój taksówek znajduje się przy wyjściu z terminalu. Cena za przejazd do centrum Asunción to ok. 18 dolarów. Podróż trwa ok. 20 minut.

Wynajem samochodu

Wypożyczalnie samochodów mające swoją bazę na lotnisku:

Alsarc, American, Sudamerica, Travel Rent a Car

Strona internetowa lotniska

http://www.aeropuertosdelmundo.com.ar/americadelsur/paraguay/aeropuertos/silvio-pettirossi.php#.UXwvPkqkPOo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj