Na tureckim lotnisku Antalya Gazipaşa otwarto odnowiony i powiększony terminal.

Operator Antalya Gazipaşa, TAV Airports, ma nadzieję, że nowoczesny kompleks pomoże lotnisku zdobyć status głównego portu lotniczego tego regionu Morza Śródziemnego. Nowy terminal ma powierzchnię 6,400 metrów kwadratowych, co oznacza, że jest trzy razy większy od dawnego budynku.

Dzięki modernizacji terminalu, całe lotnisko ma obecnie powierzchnię 1,5mppa i jest w stanie zaoferować podróżnym 19 połączeń do 9 różnym krajów. Średnio na rok obsługiwanych jest tu 363,000 pasażerów. W pierwszej połowie 2014 roku przez lotnisko przeszło 250,000 pasażerów.

Dodatkowo, obecnie trwają prace nad powiększeniem pasu startowego, którego długość wynosi obecnie 2,500 metrów, które mają zakończyć się wraz z końcem roku.

Koordynator operacyjny z grupy TAV, Cengiz Aşikli, twierdzi, że Port lotniczy Antalya Gazipaşa stawia na rozszczerzenie oferty połączeń, aby przyczynić się do rozwoju turystyki w regionie i w całym kraju.

Już wkrótce linie lotnicze THY będą oferowały 14 lotów tygodniowo z lotniska Istanbul Ataturk, a inni przewoźnicy pójdą ich przykładem”, dodaje koordynator.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj