Port lotniczy Amsterdam-Schiphol ma w swojej ofercie nowy i przyjazny środowisku serwis transportu – taksówki zasilane energią elektryczną. Pojazdami zarządzają firmy BBF Schipholtaxi oraz BIOS-groep.

Dwie firmy mają wspólnie oferować usługę taksówek zasilanych prądem dla pasażerów lotniska w Amsterdamie. W sumie dostępnych jest aż 167 takich pojazdów i wszystkie to modele Tesla Model S.

Zarząd lotniska podkreśla, że Schiphol jest jedynym portem lotniczym na świecie, który może się pochwalić podobnym serwisem na taką skalę i dysponującym tak liczną flotą pojazdów elektrycznych.

Ekologiczne taksówki, emitujące zero spalin, będą służyły podróżnym lotniska w Amsterdamie przez co najmniej cztery lata, z opcją wydłużenia tego czasu do 8 lat.

Dyrektor naczelny Schiphol’s Group, Jos Nijhuis, komentuje: „Nowe w pełni zasilane energią elektryczną pojazdy pozwolą naszym pasażerom kontynuować podróż z lotniska w komfortowych warunkach”.

Wprowadzenie ekologicznych taksówek jest częścią większej inicjatywy lotniska, które wprowadza w życie plan zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj