Port Lotniczy Poznań-Ławica jako pierwsze lotnisko w Polsce przeprowadził pomiar i podał do publicznej wiadomości wyniki akredytowanego, ciągłego monitoringu hałasu lotniczego terenów sąsiadujących z lotniskiem.

W ramach monitoringu na terenie Poznania i Przeźmierowa umieszczono cztery punkty pomiaru hałasu. Stacje pomiaru hałasu będą przemieszczane w taki sposób, aby każdy punkt pomiarowy był objęty monitoringiem przez dwa cykle miesięczne w ciągu roku. Dotychczas ustalono m.in., że w maju nastąpiło minimalne przekroczenie norm dziennych w punkcie na ul. Lotniczej w Poznaniu. Ten sam punkt zanotował również przekroczenie norm nocnych o 5,4dB.

Sprawozdania z kwietniowych i majowych pomiarów zostały przekazane przedstawicielom mieszkańców okolic lotniska.

Pomiar hałasu był jednym z warunków uzyskania decyzji środowiskowej koniecznej dla projektu „Rozbudowa i modernizacja Portu Lotniczego Poznań-Ławica”. Zgodność monitoringu z analizą akustyczną zawartą w raporcie o oddziaływaniu nowego przedsięwzięcia Portu Lotniczego Poznań-Ławica na środowisko przyśpieszy wydanie decyzji środowiskowej, a tym samym realizację projektu.

E.Z.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj