Obecnie podróżowanie jest bardzo popularne wśród osób w każdym wieku. Chcemy jeździć i zwiedzać różne części świata. Przemieszczanie się w dużym stopniu ułatwiają tanie linie lotnicze, które proponują podróżnym bilety w atrakcyjnych cenach. Organizując wycieczkę warto zastanowić się nad środkiem lokomocji, bo nie zawsze wykorzystanie własnego samochodu jest optymalnym rozwiązaniem. Obecnie mamy wiele możliwości transportowych, bo poza pociągami i autobusami, coraz większą popularność zyskują samochody z wypożyczalni.

Zalety wypożyczonych samochodów

Przed podróżą należy zaplanować najwygodniejszy sposób transportu. W wielu przypadkach komfortem jest dolecieć do miasta docelowego samolotem i tam poruszać się innym środkiem transportu. Alternatywą dla samolotu są oczywiście pociągi, które nierzadko są wygodniejsze niż autobusy czy niewielkie – kilkunastoosobowe busy. Po dotarciu do wybranego miasta należy wybrać środek lokomocji, którym będziemy poruszać się przez całą wycieczkę. Komunikacja miejska nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, bo zazwyczaj panuje w niej ścisk i jazda nie jest zbyt komfortowa.

Z pomocą przychodzą wówczas wypożyczalnie samochodów jak np.: carmines.pl. Proponują one klientom nowe, wygodne pojazdy, które z pewnością ułatwią przemieszczanie się po mieście. W takich miejscach wybór samochodów jest duży, więc można zdecydować się na konkretny model, a nawet kolor. Pojazdy mają aktualne ubezpieczenia OC i AC oraz doskonały stan techniczny. Wypożyczalnie nie pozwalają klientom korzystać z niesprawdzonych, starych pojazdów. Ogromną zaletą wypożyczalni jest to, że za niewielką opłatą można dodatkowo otrzymać nawigację lub inne akcesoria np. fotelik dla dziecka. Taki zestaw z pewnością ułatwi nam poruszanie się po nowym mieście i dodatkowo sprawi, że nie będziemy uzależnieni od rozkładu komunikacji miejskiej. Warto wspomnieć, że niektóre firmy proponują nawet usługę wynajmu pojazdu wraz z kierowcą. Obecnie procedury wynajmu samochodu są niezwykle uproszczone i samochód dostaje się niemal od ręki. Przedsiębiorstwa szanują czas klientów i przygotowują zwięzły, ale treściwy formularz wynajmu.

Warto wspomnieć, że przez całą dobę można kontaktować się z wypożyczalniami drogą mailową. Dzięki temu, w razie potrzeby cały czas możemy być w kontakcie ze specjalistami. Wypożyczanie samochodu podczas wycieczki ma wiele atutów. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się, gdy nie mamy własnego pojazdu, a nie chcemy podróżować komunikacją miejską. Samochód z wypożyczalni daje podróżnym niezależność i ogromny komfort przemieszczania się. Podróż jest wygodna, a trasę pokonuje się w szybkim tempie., dzięki czemu oszczędzamy czas, który można wykorzystać na zwiedzanie.Warto również pamiętać, że w samochodzie z wypożyczalni można bezpiecznie przechowywać bagaż.

Samochód z wypożyczalni – mniejsze koszty podróżowania

Nie dość, że podróżowanie wynajętym samochodem jest bardzo komfortowe, to dodatkowo o wiele szybsze niż jazda autobusem czy tramwajem. Dla wielu osób kluczowym czynnikiem podjęcia decyzji o wynajmie samochodu jest koszt jego wypożyczenia. Okazuje się, że opłaty za pojazd nie uszczuplą znacznie naszego budżetu. Pojazd z wypożyczalni jest idealnym rozwiązaniem dla grupki znajomych. Koszty wynajmu można podzielić między wszystkich uczestników wycieczki. Podobnie rzecz się ma w przypadku rodzin z dziećmi. Warto pamiętać, że wypożyczalnia daje możliwość dopasowania wielkości pojazdu do liczby podróżnych – firmy proponują sześcioosobowe pojazdy i busy. Poza tym, cena za wynajem pojazdu z pewnością jest niższa niż podróżowanie taksówką. Wiele firm proponuje atrakcyjne zniżki na kilkudniowy wynajem.

Dlaczego nie warto korzystać ze swojego samochodu?

Zdarza się, że korzystanie z własnego pojazdu jest nieopłacalne. Szczególnie, gdy do miasta docelowego lecimy samolotem i dopiero na miejscu potrzebujemy środka transportu. Poza tym, może się okazać, że nasz samochód jest mało komfortowy lub nieekonomiczny i spala za dużo benzyny. W takich wypadkach najlepiej jest skorzystać z wypożyczalni samochodów i wybrać pojazd, który spełnia nasze oczekiwania. Jeśli nie mamy sprecyzowanych oczekiwań, co do samochodu, doświadczeni doradcy klienta pomogą wybrać model na miejscu.

1 KOMENTARZ

  1. Wypożyczalnie są ok, trzeba tylko dokładnie czytać regulaminy, umowy, oraz brać pakiet ubezpieczenia najlepiej pełny. Wtedy jesteśmy pewni że kaucja nie zostanie nam zablokowana na dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj