Tanie podróżowanie po całej Europie jest możliwe dzięki przewoźnikom jak Wizzair czy Ryanair, którzy oferują tanie loty w cenach mieszczących się w zasięgu przeciętnego Kowalskiego. Co prawda podróże takimi liniami nie są tak komfortowe, jak loty u największych, jednak biorąc pod uwagę fakt, że zajmują one 2-3 godziny, standard podróży nie przeszkadza. Przewoźnicy mogą zabrać pasażerów do wielu mniejszych i większych miast w każdym rejonie Europy – zaczynając od chłodnej północy, kończąc na gorącym południu. Gdzie ich znaleźć?

Gdzie znaleźć tanie loty?

W sieci istnieje wiele wyspecjalizowanych stron, zajmujących się sprzedażą tanich biletów lotniczych. Niektóre z ich mają informację o tym w nazwie, jak na przykład wyszukiwanie tanich lotów. A poza siecią tanie linie lotnicze operują praktycznie ze wszystkich miast Polski, gdzie znajdują się lotniska międzynarodowe. Można więc kupić tanie bilety lotnicze na samolot startujący z Gdańska, Warszawy, Poznania, Katowic, Radomia Lublina i innych miast. Warto zauważyć, że niektóre porty nie obsługują pewnych połączeń, jeżeli więc samolot wybranego przewoźnika leci np. z Gdańska do Kopenhagi, nie oznacza to, że ten sam przewoźnik obsługuje trasę Kopenhaga – Wrocła. Tego typu informacje można sprawdzić na stronach linii lotniczych lub serwisach, umożliwiających wyszukiwanie biletów na tanie loty.

Na co zwrócić uwagę?

Rozmaite serwisy wycieczkowe i platformy sprzedażowe walczą o serce i pieniądze klienta, można dzięki temu znaleźć mnóstwo promocji cenowych, atrakcyjnych zniżek czy podobnych ofert. Dzięki trafieniu na dobra okazję można pozwolić sobie w dowolnej chwili na wyjazd za granicę. Warto więc śledzić tego typu serwisy, zapisać się do ich newsettlerów i innych funkcji informacyjnych, aby nie przegapić najlepszych promocji. Samo wyszukiwanie biletów to nie wszystko, co mają do zaoferowania.

A dokąd lecieć?

Ponieważ każdy ma własny gust i zainteresowania, nie da się wskazać jakiegoś jednego, najlepszego miejsca do rozpoczęcia zwiedzania. Tanie linie lotnicze umożliwiają dotarcie do każdego zakątka Europy, warto jednak zwiedzić te najbardziej znane miasta, jak Paryż czy Rzym. Można także dobrać wycieczkę do ulubionego rodzaju aktywności. Jeśli preferuje się zwiedzanie, w wymienionych miastach nie zabraknie miejsc do odwiedzin. Jeśli natomiast woli się plaże, słońce i morze – wówczas warto udać się na południe Europy. Możliwości jest wiele i wszystkie

Podsumowując

Wycieczka na własną rękę umożliwia robienie tego, na co ma się ochotę, a dzięki tanim lotom wyjazd indywidualny wychodzi taniej niż biuro podróży. Każdy potrzebuje odetchnąć czasem od codzienności i przeżyć coś nowego oraz świeżego – dlatego warto spróbować takiej wycieczki, a ponieważ nie jest ona droga ani długa, można skorzystać z niej nawet kilka razy w roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj