Zwierzęta, podróżujące z portu lotniczego John F Kennedy International Airport w Nowym Jorku, w niedalekiej przyszłości będą miały do dyspozycji odrębny terminal. Prace nad budową terminalu już rozpoczęto.

Za prace nad nowym terminalem na lotnisku JFK w Nowym Jorku odpowiedzialny jest wydział ARK Develpment firmy Racebrook Capital. Wcześniej, projekt terminalu, został zatwierdzony przez USDA (Ministerstwo Rolnictwa Stanów Zjednoczonych). Planuje się, że budowa zostanie zakończona na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

Nowy terminal „ARKA” będzie wielofunkcyjnym obiektem, wykorzystywanym do obsługi zwierząt. Znajdzie się z w nim szpital weterynaryjny, centrum diagnostyki oraz salon spa.

Nowa struktura zostanie wybudowana na terenie byłego terminalu towarowego Cargo 78, który w ostatnim dziesięcioleciu pozostawał pusty. Zostanie on wypełniony miękkimi podłogami, klimatyzowanymi pomieszczeniami i drzewami, po których koty będą mogły swobodnie się wspinać. To tylko niektóre z zaplanowanych udogodnień dla czworonożnych pupilów.

Zdecydowaliśmy, że najlepszym wykorzystaniem powierzchni starego terminalu towarowego i jego stalowej konstrukcji szkieletowej, będzie budowa Arki – pierwszego w historii, zatwierdzonego przez Ministerstwo Rolnictwa, działającego 24h na dobę, odrębnego terminalu, przeznaczonego do importu i eksportu koni, ptaków, zwierząt domowych i hodowlanych”- powiedział przewodniczący Racebrook, John J Cuticelli.

W realizację projektu zaangażowały się liczne firmy, w tym Gensler, Lachlan Oldaker, Temple Grandin i Clough Harbour Associates. Kolegium Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Cornell pomoże w bieżącym planowaniu i wsparciu rozwoju operacyjnego.

Już wiadomo, że Arkę na lotnisku JFK zamieszka Paradise 4 Paws – dostarczająca pupilom obsługę w zakresie resort & spa oraz szpital wterynaryjny firmy Lifecare group.

Dr Aaron S Perl, dyrektor zarządzający projektem Arki na lotnisku JFK wyjaśnia: „Wraz z rosnącym z roku na rok popytem na zwierzęta domowe i wszelkiego rodzaju zwierzęta, transportowane drogą powietrzną, dostrzegliśmy potrzebę stworzenia bardziej humanitarnego i skutecznego modelu dla tego nowego, istotnego segmentu branży turystycznej”.

Projekt cieszy się dużym entuzjazmem ze strony władz, prywatnych przedsiębiorstw, środowiska akademickiego oraz przede wszystkim – miłośników zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj