Lotnisko Malpensa w Mediolanie ukończyło pierwszy etap modernizacji i powiększenia terminalu otwierając Piazza del Lusso, luksusową galerię sklepów.

Piazza del Lusso jest częścią projektu, który ma na celu rozbudowę i ulepszenie lotniska Malpensa. Całkowity koszt remontu ma wynieść operatora SEA około 30 milionów euro. Grupa SEA zdecydowała się na modernizację włoskiego portu lotniczego w związku ze zbliżającym się Expo, które odbędzie się w Mediolanie w 2015 roku.

Pierwszym etapem projektu było oddanie do użytku Piazza del Lusso, czyli luksusowego pasażu ze sklepami, który będzie dostępny dla wszystkich pasażerów. Jest to też jedno z największych w Europie centrów handlowych zlokalizowanych na lotnisku – ma ono powierzchnię 8 tysięcy metrów kwadratowych i dysponuje 46 sklepami detalicznymi, w tym 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni przeznaczone jest dla strefy bezcłowej.

Wśród sklepów na Piazza del Lusso znalazły się niektóre luksusowe marki słynnych włoskich projektantów, takie jak Bulgari, Armani czy Gucci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj