Po trwającym półtora roku remoncie na lotnisku Milano Malpensa został oddany do użytku odnowiony, zaprojektowany w eleganckim stylu, Terminal 1. Uroczyste otwarcie miało miejsce we wtorek 21 kwietnia.

Prace remontowe na lotnisku w Mediolanie, trwające od listopada 2013 roku i obejmujące powierzchnię 18 tys.m², uroczyście się zakończyły. Projekt przebudowy terminalu zaprojektował architekt Gregorio Caccia Dominioni, a całkowity koszt inwestycji wyniósł 30 mln. euro.


Terminal zaprojektowano w nowoczesnym i bardzo eleganckim stylu: cały w szkle i stali z posadzkami, wykonanymi z marmuru Candoglia, tego samego, który został użyty przy budowie słynnej Katedry Duomo w samym sercu Mediolanu.


Terminal nie tylko zachwyca pięknym wyglądem, ma też działać sprawniej i szybciej. Na powierzchni 350 tys.m² mieści się 270 stanowisk odprawy, 90 gate’ów i 21 punktów kontroli bezpieczeństwa. Co więcej, po remoncie, lotnisko jest gotowe na przyjęcie równocześnie dwóch gigantów powietrznych czyli samolotów typu Airbus A380.


Malpensa może pochwalić się również odnowionym pasażem handlowym o powierzchni 13 tys. i jedną z największych w Europie strefą bezcłową. Lotnisko gości najbardziej luksusowe marki na całym świecie: Bulgari, Armani, Ermenegildo Zegna, Etro i Gucci, Hermes, Montblanc, Salvatore Ferragamo, Bottega Veneta, Tod‚s, Moncler, Damiani, Hugo Boss, a także Davide Oldani Cafe.


Na uroczystości otwarcia obecni byli dyrektor SEA – spółki zarządzającej portami lotniczymi w Mediolanie – Pietro Modiano, włoski minister transportu Graziano Delrio, prezydent Lombardii, Roberto Maroni, wiceburmistrz Mediolaniu Ada Lucia De Cesaris, prezes Enac (Urzędu Lotnictwa Cywilnego) Vito Reggio oraz dyrektor słynnego Teatru La Scala Alexander Pereira.


Inauguracja Terminalu 1 jest częścią włoskich przygotowań do Wystawy Światowej Expo 2015, która rozpoczyna się w przyszłym tygodniu i potrwa aż do końca października. Lotnisko Milano Malpensa, z pięknym, stylowym terminalem, jest już gotowe na przyjęcie gości z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj