Dziś odbędzie się otwarcie nowej drogi startowej 10R-28L na Fort Lauderdale-Hollywood International Airport’s (FLL).

Firma AECOM Technology Corporation oświadczyło, że zakończono już prace nad powstaniem nowego pasu startowego na lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood.

Droga startowa 10R-28L jest częścią szerszego projektu rozbudowy lotniska. Nowy pas o długości 8,000 stóp przeznaczony dla lotów komercyjnych zastąpi starą drogę 9R-27L. Jak komentują władze lotniska, „FFL zawsze było jednym z najszybciej rozwijających się portów lotniczych w kraju i wierzymy, że dzięki naszym staraniom ta tendencja się utrzyma.”

Firma AECOM pełniła funkcję team lidera w tym przedsięwzięciu, świadcząc usługi takie jak programowanie, zatwierdzanie, planowanie budżetu i jego kontrola, oraz czuwała nad projektem i konstrukcją nowej drogi.

Projekt rozbudowy lotniska (Airport Expansion Program) wprowadzono w życie w 2009 roku, a jego całkowity koszt ma wynieść 1.3 miliony dolarów. Celem projektu jest poprawienie jakości dróg startowych oraz zwiększenie pojemności terminali, co stało się koniecznością dla portu działającego ma terenie zatłoczonej południowej Florydy. Przewiduje się, że program rozbudowy zostanie zakończony w 2018 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj