Lotnisko w Atlancie zapowiedziało otwarcie największego na świecie nowego międzynarodowego terminalu już w maju tego roku.

Hartsfield-Jackson w Atlancie jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie i w 2011 roku pobiło rekord w ilości pasażerów – aż 10 milionów międzynarodowych podróżnych odwiedziło ten port lotniczy. Ponadto, na Hartsfield-Jackson odbyło się prawie 70,000 międzynarodowych lotów. Według FFA wszystko wskazuje na to, że liczba pasażerów w Atlancie przekroczy 13 milionów pod koniec grudnia 2015.

Nowy międzynarodowy terminal imienia Maynarda H. Jacksona Jr., położony we wschodniej części lotniska, pierwotnie miał być oddany do użytku już w 2006 roku, jednak okres budowy znacznie się przedłużył. Obecnie, jego otwarcie zaplanowano na 16 maja 2012, jak podaje burmistrz Atlanty Kasim Reed.

Nowemu terminalowi nadano imię Maynarda Holbrooka Jacksona Jr – pierwszego czarnoskórego burmistrza Atlanty, który zmarł w 2003 roku. „Otwarcie terminalu Maynarda Holbrooka Jacksona Jr to duży krok dla lotniska Hartsfield-Jackson i dla Atlanty”, powiedział burmistrz Kasim Reed przedstawicielom prasy. „Nowy terminal wzmocni pozycję Atlanty jako stolicy południowo-wschodniej części kraju oraz jako bramy do Stanów Zjednoczonych”, dodaje burmistrz Atlanty.

„Nasze miasto od dawna jest popularnym celem podróży zarówno biznesowych jak i turystycznych i z niecierpliwością czekam na 16 maja, kiedy przywitamy podróżnych z całego świata na tym najnowocześniejszym terminalu.”

Około 3000 pracowników uczestniczyło w powstawaniu i projektowaniu terminalu, a po oddaniu go do użytku będzie go nadzorować i dbać o jego utrzymanie personel złożony z 1500 osób.

Międzynarodowy terminal imienia Maynarda H. Jacksona Jr. może się pochwalić halą z 12 bramkami, która jest połączona z halą lotów międzynarodowych. To oznacza, że po otwarciu nowego terminalu Hartsfield-Jackson w Atlancie będzie dysponowało 40 bramkami dla lotów międzynarodowych oraz dodatkowymi 64 miejscami odprawy i 80 punktami biletowymi na nowym terminalu.

„Międzynarodowy terminal imienia Maynarda H. Jacksona Jr. koncentruje się na sprawności i na przyjaznym klientom projekcie, tak aby terminal dobrze służył międzynarodowym turystom obecnie i w przyszłości”, powiedział Louis Miller, Dyrektor Generalny Lotnictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj