Na lotnisku w Kopenhadze dalej utrzymuje się tendencja wzrostowa po tym jak we wrześniu zostało na nim obsłużonych 2.3 miliony pasażerów. Jest to osiemnasty rekordowy miesiąc z rzędu.

Podczas pierwszych dziewięciu miesięcy 2014 roku, prawie 20 milionów pasażerów odwiedziło port lotniczy Kopenhaga, który jest największym lotniskiem w krajach nordyckich.

Liczba pasażerów we wrześniu wyniosła dokładnie 2,339,515 osób; jak wynika ze statystyk jest to o 6.4% więcej niż w tym samym miesiącu rok temu. Dyrektor naczelny lotniska Kopenhaga, Thomas Woldbye, komentuje: „Spoglądając na wyniki naszych głównych konkurentów, czyli inne europejskie lotniska, pozostajemy w bardzo korzystnej sytuacji jeśli chodzi o wzrost ruchu lotniczego w tym roku”.

Jeśli chodzi o połączenia międzynarodowe, lotnisko Kopenhaga zanotowało wzrost o 6.7%, w połączeniach krajowych zaś 3.4%.

Woldbye dodaje: „Większość interkontynentalnego ruchu lotniczego z naszego regionu nadal ma swój początek na lotnisku w Kopenhadze, a tendencja wzrostowa umacnia pozycję lotniska. Widoczne jest to w statystykach, które mówią o 17-procentowym wzroście w liczbie podróżnych korzystających z lotów długodystansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj