Międzynarodowe lotnisko VC Bird, położone w archipelagu Antigua i Barbuda, po otwarciu nowego terminalu, stało się jednym z najbardziej nowoczesnych bram na Karaibach.

Nowy terminal o wartości 100 mln. dolarów, współfinansowany przez chiński rząd, zwiększył pojemność lotniska ponad dwukrotnie. Stary terminal obsługiwał 800 tys. pasażerów rocznie.

Antigua i Barbuda to najlepiej skomunikowany z resztą świata archipelag na Karaibach. Port lotniczy, będący bazą linii lotniczej LIAT, jest obecnie największym lotniskiem we wschodnich Karaibach.

Udogodnienia nowego terminalu to m.in. cztery rękawy lotnicze, prawdziwe dzieło sztuki jakim jest system sortowania i skanowania bagażów, skrócony czas odprawy imigracyjnej oraz wiele nowych funkcji i wygodnych rozwiązań technologicznych.

Zarząd portu lotniczego VC Bird przekonuje, że nowy terminal przyczyni się do znacznego udoskonalenia doświadczenia podróżnych i pozwoli im spędzać jeszcze więcej czasu na jednej z 365 karaibskich plaż.

Dyrektor do spraw turystyki brytyjskiej i europejskiej Antigui i Barbudy nazwał nowy terminal „największą inwestycją infrastrukturalną archipelagu”, która umocniła pozycję tego miejsca, jako numeru jeden na Karaibach.

Dla gości zostały zaprojektowane luksusowe poczekalnie „VIP” i „Airport Executive”. Salon „Airport Executive” oferuje swoim gościom taras z widokiem na dwie wyspy Antigui- Long Island i Maiden, dając im możliwość skorzystania z ostatnich promieni słonecznych przed podróżą.

Dla wszystkich odlatujących z karaibskiego raju, przygotowano 46 stanowisk odprawy tradycyjnej i 15 punktów samoobsługowych.

Podróżni mają do dyspozycji darmowy i ogólnodostępny internet bezprzewodowy, przestrzeń do relaksu oraz aż 50 sklepów, gdzie mogą zatracić się w zakupach. Jest też toaleta zaprojektowana z myślą o zwierzętach domowych.

Obecnie port lotniczy VC Bird oferuje połączenia do 50 miejsc na świecie. Linie lotnicze lotnicze operujące z lotniska VC Bird to Air Canada, American Airlines, British Airways, Caribbean Airlines, Condor, Delta Airlines, LIAT (1974), United Airlines i Virgin Atlantic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj