Nowa technologia dostępna online (Security Checkpoint Waiting Time) została wprowadzona na dwóch najważniejszych lotniskach w Houston. Informuje ona pasażerów o tym, jaki będzie orientacyjny czas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa.

Nowe urządzenie, dostępne na stronie Fly2Houston.com, ma za zadanie określić rzeczywisty czas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa na dwóch kluczowych portach lotniczych Houston, czyli William P. Hobby Airport oraz George Bush Intercontinental.

Pomysłodawcą tego narzędzia jest Houston Airport System, grupa zarządzająca lotniskiem William P. Hobby, a także Ellington Airport.

Oto jak działa to nowe oprogramowanie. Oba lotniska, zarówno William P. Hobby, jak i George Bush Intercontinental, wyposażone są w specjalne czujniki umieszone na początku i na końcu punktów kontroli bezpieczeństwa.

Czujniki te wykrywają sygnały Bluetooth, a zatem, za każdym razem, gdy przez punkt kontroli bezpieczeństwa przechodzi pasażer z urządzeniem obsługującym Bluetooth, jest to rejestrowane przez system. Kolejny zapis dokonuje się, kiedy osoba ta opuszcza punkt, a następnie czas, jaki upłynął od momentu wejścia do momentu wyjścia pasażera, jest rejestrowany jako średni czas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa.

Na stronie internetowej Fly2Houston.com informacje dla pasażerów są zakodowane kolorami, które informują ich o spodziewanym czasie oczekiwania na danym lotnisku w Houston. Kolor zielony oznacza czas oczekiwania mniejszy niż 10 minut; żółty używany jest, gdy czas ten przekracza 10 minut, lecz jest mniejszy niż 15 minut, zaś czerwony sygnalizuje czas oczekiwania większy niż 15 minut.

„Ta inicjatywa pozwala nam być klarownym w naszych działaniach oraz podaje podróżnym informację o faktycznym czasie, jaki muszą oni przeznaczyć na przejście przez jeden z naszych dziewięciu punktów kontroli bezpieczeństwa”, powiedział Jeff Bream, przedstawiciel grupy Houston Airport Systems.

Nowe oprogramowanie, oparte na Bluetooth, zostało stworzone przez Houston Airport Systems we współpracy z Infax Inc. Działa ono na głównym terminalu lotniska Hobby oraz na lotnisku im. George’a Busha na terminalach A, C oraz B, D i E.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj