28 marca 2013 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowego portu lotniczego Queen Allia w Jordanii.

Międzynarodowy Port Lotniczy Queen Alia został otwarty w Amman w Jordanii. Terminal zbudowano na podstawie niezwykle oryginalnego projektu, zainspirowanego lokalną kulturą.

Autorzy projektu nowego lotniska Queen Alia to grupa Foster + Partners. Wynaleźli oni nadzwyczajną strukturę, którą można modulować, co pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie objętości lotniska, w zależności od aktualnych potrzeb. Przykładowo, w przyszłości będzie można łatwo powiększyć terminal, jeśli ruch pasażerski będzie tego wymagał.

Klimat Ammanu, gdzie znajduje się lotnisko, znany jest z drastycznych zmian pogody i skoków temperatury, dlatego terminal został tak zaprojektowany, aby wewnątrz utrzymywała się przyjemna, stabilna temperatura.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury na lotnisku to jeden z najdroższych aspektów działania nowego portu lotniczego, dlatego też w projekcie terminala wykorzystuje się naturalny cień, aby samoczynnie obniżyć temperaturę.

Nowy port lotniczy ma pomóc w rozwoju kraju, a także przedstawić Jordanię jako idealne miejsce do robienia interesów, co pomoże przyciągnąć biznesmenów z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj