Nowoczesne skanery bezpieczeństwa zostały zainstalowane na lotnisku w Edynburgu. Urządzenia są symbolem nowej generacji w technologii systemów bezpieczeństwa na lotniskach.

Najbardziej ruchliwe szkockie lotnisko wprowadziło nowe skanery prześwietlające całe ciało, w celu usprawnienia i przyspieszenia działania lotniskowej kontroli bezpieczeństwa.

Wprowadzenie tych urządzeń jest częścią pięcioletniego planu inwestycyjnego, który w całości ma kosztować 180 milionów euro. Program skupia się na ulepszeniu relacji pomiędzy pasażerami i personelem lotniska, między innymi poprzez zmniejszenie czasu oczekiwania podróżnych dzięki wprowadzeniu nowych technologii.

Nowe skanery to pierwszy punkt programu, który zakłada wprowadzenie jeszcze innych nowoczesnych technologii, również w nowej poszerzonej części lotniska, która zostanie otwarta później tego roku.

Skanery znacznie przyspieszą proces przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa, gdyż ograniczą konieczność fizycznego przeszukiwania podróżnych. Skanery będą stanowiły dodatkowy element zabezpieczeń aktualnie istniejących na lotnisku.

W zeszłym roku lotnisko w Edynburgu wprowadziło tzw. E-gates oraz kamery rozpoznające twarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj