Z końcem lipca na mapie małych lądowisk pojawiła się nowa pozycja. Lądowisko jest zlokalizowane w miejscowości Kościeleczki w województwie pomorskim.

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał decyzję o wpisaniu do ewidencji nowego lądowiska
w miejscowości Kościeleczki w pobliżu Malborka. Wymiary pasa to 300 x 50 metrów. Rękaw umieszczony w odległości 150 m od progu pasa, po wschodniej stronie lądowiska. Nowe lądowisko jest przystosowane do startów i lądowań maszyn o dopuszczalnej masie startowej do 1500 kg,
z pasem startowym o nawierzchni trawiastej.

Na wniosek zarządzającego o wpis do ewidencji lądowisk, oraz po uzgodnieniach Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Urząd Lotnictwa Cywilnego przeprowadził inspekcje w których stwierdził, że przedłożone dokumentacje odpowiadają wymaganiom określonym przepisami art. 93 ust. 2 ustawy Prawo lotnicze i warunkom określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 20 lipca 2004 r. w sprawie wymagań dla lądowisk oraz wymaganiom określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie ewidencji lądowisk – Dz. U. Nr 118, poz. 1238.

E.Z.

5 KOMENTARZE

  1. A my tu mieszkamy i widzimy jak sie rozwija…osobiście miałem okazje lądowac W Elblagu;/ tam to dopiero jest porażka!!! Myślałem że sie rozpadniemy przy lądowaniu jak i przy starcie.Trawa nieprzystrzyżona,wielkie kępy i nierówno;/Lądując w Koscieleczkch……………….nie ma porównania!!!

  2. Też tam lądowałem (w Elblągu)nie powiem, jakiegoś szału nie ma, ale te w Kościeleczkach też nie grzeszy jakością tym bardziej ,ze nie ma tam zbyt dobrze rozwiniętej infrastruktury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj