Podkrążone oczy, chroniczne niewyspanie, nerwy w strzępach… Brzmi znajomo? Trochę jak twój portret z ostatnich miesięcy? To znak, że potrzebujesz totalnego resetu w egzotycznym klimacie, wśród niebiańskich krajobrazów. Już widzimy, jak ochoczo kiwasz głową, jak z radości zaświeciły ci się oczy! Twoim potrzebom bez wątpienia sprosta przepiękna, gorąca Teneryfa i jej plaże.

Lecimy na Teneryfę!

Teneryfa to największa i najbardziej zaludniona z archipelagu Wysp Kanaryjskich i – obok Gran Canarii – także najchętniej odwiedzana przez turystów. Najłatwiej dostać się tu, lecąc z przesiadką w Hiszpanii – tanie loty Teneryfa – Madryt można w wyszukiwarkach takich jak Fru.pl znaleźć dość często.

Przez niezbyt drogie bilety lotnicze Teneryfa wydaje się idealnym celem urlopowym dla tych, którzy nie lubią zorganizowanych wycieczek i wyjazdów z biurami podróży. Cały wyjazd można zorganizować samemu za naprawdę niewielkie pieniądze. Co prawda może nie być tak luksusowo jak na wczasach all inclusive, ale zapewniamy, że wrażeń, wspomnień i cennych doświadczeń taka wyprawa dostarczy znacznie więcej.

Czas na wypoczynek

Po dotarciu na miejsce plan urlopu zależy już tylko od ciebie. Możesz zwiedzać wyspę – albo po prostu położyć się na pięknej plaży i ładować baterię. Mając na uwadze diagnozę poczynioną na wstępie, sugerujemy to drugie wyjście. Gdzie najlepiej rozłożyć leżaczek?

Playa La Tejita – chyba najbardziej znana spośród tutejszych plaż. Jest położona w południowej części wyspy, u stóp wygasłego wulkanu Montana Roja – Czerwonej Góry. Jak sama nazwa wskazuje, skała ma kolor czerwonawy i jest niezwykle wdzięcznym obiektem do obserwacji podczas błogiego lenistwa. Zdjęcia też wychodzą tutaj niesamowicie. Będzie czym pochwalić się na Facebooku.

Playa Las Teresitas – znajdziemy ją na północnym wschodzie blisko centrum Santa Cruz de Tenerife. Wody są tu bardzo spokojne, co czyni całą plażę bardzo bezpieczną także dla dzieci. Mamy jednak nadzieję, że zostawisz je w domu – podobno masz tu odpoczywać? W cieniu tutejszych palm, z kolorowym drinkiem w ręku. Czego chcieć więcej?

Playa de Antequera – to miejsce zgoła odmienne od powyższych. Znajduje się w wiejskim parku Anaga w północno-wschodniej części Teneryfy i jest dość trudno dostępna dla turystów. Dzięki temu nigdy nie ma tutaj tłumów, a całość zachowuje dziki, naturalny charakter – niektórzy używają nawet określenia „dziewicza”. Można tu dotrzeć pieszo – przewodniki ostrzegają jednak, że to opcja dla tych, którzy są w formie – albo dopłynąć łodzią. Playa de Antequera brzmi dokładnie jak miejsce, którego potrzebujesz. Zastanów się więc, czy cotygodniowa rundka squasha z kolegą z pracy zapewniła ci dostatecznie dobrą kondycję…

To oczywiście subiektywny przegląd z przymrużeniem oka. Kiedy już znajdziesz tanie loty Teneryfa stanie przed tobą otworem. Rozłóż się gdzie chcesz. I dobrej zabawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj