Najdłuższy bezpośredni lot komercyjny na świecie nie jest już dłużej dostępny. Był on realizowany przez linie lotnicze Singapore pomiędzy Nowym Jorkiem a Changi, a ostatni taki lot odbył się 25 listopada 2013 roku.

Lot ten, wraz z podobnym połączeniem do Los Angeles, odszedł już do historii, a linie Singapore skłaniają się raczej ku krótszym lotom, bardziej oszczędnym jeśli chodzi o paliwo. Pasażerowie ostatniego najdłuższego lotu pomiędzy lotniskami Newark Liberty International a Singapore Changi dostali pamiątkowe prezenty oraz jedzenie i picie po wylądowaniu dla uczczenia tego wydarzenia.


Najdłuższy lot na świecie realizowany był na obszarze 9,529 mil i trwał 19 godzin. Pierwszy taki lot odbył się w 2004 roku, ostatnio jednak stał się on nieopłacalny ze względu na ciągle rosnące ceny paliw.


Po zawieszeniu lotu Nowy Jork-Changi, trzy inne połączenia przejmą tytuł najdłuższych lotów na świecie: Dubaj-Los Angeles, Dubaj-Houston oraz Johannesburg-Atlanta. Wszystkie one trwają dokładnie 16 godzin, 20 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj