Port Lotniczy Ateny (AIA) został nagrodzony za wysiłki w dziedzinie ochrony środowiska. Lotnisko zdołało zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i uzyskało poziom nr 3 w skali opracowanej przez program Airport Carbon Accreditation (ACA).

Program Airport Carbon Accreditation (ACA) klasyfikuje porty lotnicze według emisji dwutlenku węgla i nagradza ich wysiłki zmierzające do zmniejszenia emisji tego pierwiastka. Greckie lotnisko zostało nagrodzone poprzez przyznanie statusu „Optimisation” w kategoriach inicjatywy ekologicznej.

Od 2005 do 2012 roku lotnisko w Atenach zdołało zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 18%, co przekłada się na 12,000 ton CO2.


Tak dobre wyniki biorą się między innymi z redukcji zużycia prądu, które spadło do 9 miliona kilowatów na godzinę pomiędzy 2005 a 2012 rokiem. AIA zadbało także o zmniejszenie zużycia paliwa przez pojazdy używane na terenie lotniska poprzez zmodernizowanie 41 pojazdów i wymianę starszych maszyn na nowe hybrydowe i oszczędne modele.

Ponadto, port lotniczy w Atenach planuje wprowadzenie szeregu innych zmian mających na celu oszczędzanie energii i paliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj