Prace remontowe mające na celu powiększenie i unowocześnienie londyńskiego portu lotniczego Luton mają rozpocząć się na początku 2015 roku, jak ogłosiły niedawno władze lotniska.

W ostatnim miesiącu lotnisko uzyskało ostateczną aprobatę na rozwój obiektu, który ma kosztować około 100 milionów funtów (120 milionów euro). Dzięki planowanym zmianom pojemność Luton Airport zwiększy się z 12 milionów pasażerów rocznie do 18 milionów pasażerów w 2031 roku.

W planach jest między innymi powiększenie i zmodernizowanie budynku terminala, poprawienie jakości nawierzchni oraz zwiększenie satysfakcji pasażerów. Przy okazji, dzięki powiększeniu lotniska powstanie dodatkowych 5,000 miejsc pracy.

Londyn Luton zanotował rekordowe statystyki w liczbie pasażerów przez ostatnie dwa miesiące; w sumie obsłużono ponad milion pasażerów podróżujących do ponad 100 różnych miejsc, wliczając w to 14 nowych tras, które pojawiły się na lotnisku w tym roku.

Wszystko zapowiada, że ta tendencja się utrzyma i rok 2014 będzie rekordowy pod względem ruchu pasażerskiego w ciągu 76-letniej tradycji lotniska Luton.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj