Port lotniczy Mediolan – Malpensa obok Fiumicino jest jednym z najważniejszych portów lotniczych we Włoszech. To główny port lotnisko na północy Włoch które mieści się 50 kilometrów od centrum miasta.

Wybierasz się do Mediolanu?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Mediolanie w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do tego miasta.

Sprawdź TOP 5 najlepszych hoteli w Mediolanie

Kod IATA: MXP
Państwo: Włochy
Kontynent: Europa

Dane

Typ: cywilne
Kod IATA: MXP
Kod ICAO: LIMC
Współrzędne: 45°37’50″N 8°43’41″E (pokaż mapę)
Wysokość: 234 m n.p.m.
Liczba pasażerów (2010): 18 947 808 ▲
Drogi startowe
Kierunek 17L/35R: Beton, 3 915 x 60 m

Kierunek 17R/35L: Beton, 3 915 x 60 m

Linie lotnicze na lotnisku w Mediolanie Malpensa

Tabela lotów – przyloty

Tabela lotów – odloty

Loty do Mediolanu – ceny lotów z Polski

Strona internetowa portu lotniczego w Mediolanie
http://www.sea-aeroportimilano.it/

Opis lotniska w Mediolanie

Ilość pasażerów odprawianych rocznie wynosi prawie 20 milionów, i klasyfikuje go pod tym względem na drugim miejscu po lotnisku w Rzymie. Port lotniczy posiada dwa terminale. Pierwszy przeznaczony jest do lotów międzynarodowych, natomiast terminal drugi tylko i wyłącznie do lotów charterowych i low – cost. Aby móc przemieszczać się z jednego terminalu do drugiego wykorzystuje się szynobus „SAE” który funkcjonuje bezpłatnie 24 na dobę. Lotnisko Malpensa jest również połączone z drugim lotniskiem w Mediolanie o nazwie Linate.

Lądowanie na lotnisku w Malpensa – widok z kokpitu!

Dojazd z i na lotnisko w Mediolanie

Pociąg

Między lotniskiem a centrum miasta istnieje połączenie kolejowe. Pierwszym połączeniem jest pociąg MALPENSA EXPRESS, który łączy port lotniczy z dworcem głównym Cadorna w Mediolanie. Czas połączenia wynosi 40 minut a pociąg kursuje co 30 minut. Koszt podróży to 11 euro – jeżeli zakupimy bilet w pociągu zapłacimy 13 euro. Za dzieci do 12 lat zapłacimy 5,5 euro.

Strona internetowa MALPENSA EXPRESS

www.ferrovienord.it/webmxp/

Oprócz funkcjonowania MAPLENSA EXPRESS, można skorzystać z usług włoskich kolei. Żeby to uczynić należy z terminalu 1 lub 2 wziąć autobus i przemieścić się do stacji kolejowej Gallarate. Z tamtąd też kursują pociągi do centrum Mediolanu.

Strona internetowa włoskich kolei.

www.trenitalia.it

Autobus

Z lotniska w Mediolanie istnieją autobusowe połączenia do centrum miasta, lecz nie są one popularne.

Taxi na lotnisku w Mediolanie

Tak jak z terminalu 1, tak i z 2 możemy skorzystać z usług taksówkarzy którzy zażyczą sobie około 70 euro za transport do centrum miasta.

Auto

Aby dotrzeć z lotniska do Mediolanu, potrzebne będzie skierowanie się na superstradę 336, wyjechać z niej w miejscowości Busto Arsizio i ostatecznie skierować się na autostradę A8.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj