Lotnisko Mediolan Linate nosi imię pioniera lotnictwa Enrico Forlaniniego. Jest to drugi co do wielkości port w Mediolanie. Lądowisko w głównej mierze obsługuje loty krajowe i krótkie destynacje europejskie.

Wybierasz się do Mediolanu?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Mediolanie w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do tego miasta.

Sprawdź TOP 5 najlepszych hoteli w Mediolanie

Kod IATA: LIN
Państwo: Włochy
Kontynent: Europa

Dane

Typ: cywilne

Kod IATA: LIN

Kod ICAO: LIML

Współrzędne 45°26’42”N 9°16’36”E / 45.445, 9.27667

Wysokość 108 m n.p.m.

Statystyki ruchu (2010)

Liczba pasażerów: 8 296 450 ^

Drogi startowe

Kierunek 18L/36R: Beton, 2 442 x 60 m

Kierunek 18R/36L: Asfalt, 601 x 22 m

tabela lotów – przyloty

tabela lotów – odloty

Start z lotniska w Mediolanie (Linate)

Historia lotniska Mediolan Linate

Plan budowy lotniska w Linate sięga 1930 roku, wtedy też na obszarze 3 000 000 metrów kwadratowych zaplanowano wybudowanie lotniska który byłby największym lotniskiem w Europie.

Prace rozpoczęły się w styczniu 1933 roku. Konkurs skonstruowania terminalu wygrał Gianluigi Giordani który zaprojektował nowoczesny budynek z dwoma kondygnacjami. W 1936 roku rozpoczęto budowę hangaru głównego.

Tragiczna plama na koncie lotniska w Linate zaznaczyła się 8 października 2001 roku kiedy to doszło do zderzenia pomiędzy startującym samolotem SAS a samolotem prywatnym, zginęło wtedy 118 osób. Ostatecznie dyrektor portu w Linate jak również odpowiedzialny za system nawigacji powietrznej zostali uniewinnieni. Aktualnie lądowisko w Mediolanie dysponuje jednym terminalem i dwoma pasami startowymi.

Dojazd z i na lotnisko Mediolan Linate

Autobus

Pomiędzy lotniskiem w Linate a Mediolanem (7 kilometrów) kursuje wiele autobusów m.in. autobus nr 73. Dostanie się do centrum jest bardzo proste. Również pomiędzy lotniskiem Linate a lotniskiem Malpensa (z międzpostojem na dworcu w Mediolanie) kursują specjalne autobusy.

Wypożyczanie samochodów na lotnisku w Linate

firmy: Auto Europa, Avis, Eeasycar, Budget Autonoleggio, Europacar, Hertz, Locauto Rent,

Maggiore, Sixt, Targa Rent, Thrifty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj