Dwa prywatne samochody przejeżdżające przez pas startowy? Brzmi to dość nieprawdopodobnie i wygląda na błąd w systemie ochrony, jednak do takiego zdarzenia doszło na lotnisku w Alasce.

W tym miesiącu na międzynarodowym lotnisku Fairbanks na Alasce doszło do niecodziennego zdarzenia: dwa prywatne auta przejechały najpierw wzdłuż lotniskowej drogi dla taksówek, a następnie przekroczyły jeden z pasów startowych.

Zdarzenie to jest wynikiem błędu aplikacji firmy Apple, która pokierowała kierowców, aby skorzystali z drogi dla taksówek, nie uwzględniając faktu, że po drodze będą musieli także przejechać przez drogę startową.

Zaistniała sytuacja zmusiła zarząd lotniska Fairbanks do tymczasowego zamknięcia drogi, która zazwyczaj używana jest przez samoloty, jednakże firma Apple do tej pory nie wypowiedziała się na temat zajścia. „Poprosiliśmy Apple, aby dezaktywowało fragment mapy dotyczący Fairbanks dopóki nie zostanie on poprawiony. Uważamy, że lepiej, żeby mapy nic nie pokazywały, niż żeby ktoś ponownie popełnił ten błąd”, twierdzi przedstawiciel lotniska, Melissa Osborn, na łamach miejscowej gazety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj