Na międzynarodowym lotnisku w Wiedniu w końcu został otwarty długo wyczekiwany Terminal 3, dawniej znany jako Skylink.

Oficjalnie terminal ruszył 5 czerwca 2012 roku i przewidywano, że już pierwszego dnia przez nowy budynek przejdzie 37 tysięcy pasażerów.

Międzynarodowe lotnisko w Wiedniu jest wyposażone w najnowsze technologie, a rocznie gości ono 3 miliony pasażerów. Nowy terminal będzie używany wyłącznie przez Austrian Airlines oraz innych członków grupy Star Alliance.

Trzy poziomowy wiedeński terminal jest wyposażony w halę przylotów, 64 tradycyjnych punktów odprawy, 40 zaawansowanych punktów samodzielnej odprawy, 12 taśm kontroli bezpieczeństwa oraz 10 taśm transportowych na bagaże. Terminal 3 dysponuje też szeroką ofertą sklepów z jedzeniem i piciem oraz sklepów bezcłowych. Dzięki otwarciu nowego terminala wiedeńskie lotnisko ma obecnie dwa razy tyle takich obiektów niż wcześniej.

Budowę Terminalu 3 rozpoczęto w 2006 roku i jest on częścią planu rozrostu lotniska, zgodnie z którym Terminale 1 i 2 mają zostać zmodernizowane w najbliższych miesiącach. Znacznie opóźniony projekt budowy został całkowicie zatrzymany 3 lata temu, zanim został rozpoczęty na nowo i skończony wcześniej w 2012 roku.

Pierwszy przylot na nowym terminalu wiedeńskiego lotniska miał miejsce 5 czerwca i należał do Boeinga 737-800 z linii Austrian Airlines. Około 40 minut później miał miejsce pierwszy odlot. Pomiędzy godziną 5.00 a 10.00 przeprowadzono badanie wśród pasażerów, z których 75 procent wyraziło pozytywną opinię o nowym terminalu.

Oprócz tego, Erwin Hameseder, prezes Supervisory Board, odnosząc się do otwarcia nowego terminalu powiedział, że to „wielki dzień”.

„Wraz z Terminalem 3 rozpoczyna się nowa era dla lotniska w Wiedniu. Chciałbym podziękować zarządowi i całego zespołowi, którzy przyczynili się do ukończenia tego trudnego projektu. Sukces zawdzięczamy także przyszłościowemu planowi nowego zarządu firmy”, dodaje Hameseder.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj