Lotnisko Modlin położone jest około 30 minut drogi od Warszawy i do tej pory operowały z niego głównie tanie linie lotnicze. Ostatnio ogłoszono, że port ma zostać częściowo zamknięty dla większości pasażerskiego ruchu lotniczego z powodu wyłączenia z użytku części pasu startowego decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Wszystkie loty z Modlina zaplanowane do 31 grudnia 2012 roku zostały przeniesione na inne porty, w większości na warszawskie lotnisko Chopina. W Modlinie zaś będzie można obsługiwać jedynie samoloty, którym do lądowania wystarczy droga startowa o długości 1500 m, co oznacza zamnkięcie pasów startowych dla dużych samolotów, między innymi dla maszyn używanych przez tanie linie lotnicze Ryanair.

Pasażerowie powinni szukać informacji dotyczących konkretnych połączeń na stronie przewoźnika. O zmianach można tezżdowiedzieć się ze strony internetowej lotniska: www.modlinairport.pl oraz w punkcie informacji lotniskowej, pod numerem telefonu: 22 346 43 60.

Wprawdzie lotnisko Chopina w Warszawie zobowiązało się przyjąć wszystkie przekierowane loty, jednak ostateczna decyzja w tej kwestii należy do danego przewoźnika. Ponadto przypomina się także, że zgodnie z przepisami unijnymi, transport do docelowego miejsca podróży powinien zapewnić przewoźnik.

W ciągu najbliższych dni lotnisko ma podać dokładniejsze informacje na temat skali problemu i jego możliwych rozwiązań. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa naprawa pasu startowego.

Lotnisko Modlin zostało otwarte zaledwie 6 miesięcy temu i średnio obsługuje 20 lotów i 5,000 pasażerów dziennie. Port zbudowano w przyspieszonym tempie ze względu na spodziewany przypływ kibiców na Euro 2012.

Niedawno także tanie linie lotnicze Wizz Air przeniosły swoje loty z Modlina na lotnisko Chopina z powodu braku na lotnisku w Modlinie odpowiednich systemów lądowania niezbędnych podczas lądowania we mgle. Brak tego systemu spowodował wiele opóźnień i zmian tras lotów linii Wizz Air, które dotknęły ponad 30,000 pasażerów. Problemy te kosztowały Wizz Aira około 8 miliona złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj