Lotnisko w Faro (Aeroporto do Faro), znane też jako Algarve Airport, znajduje się 4 km na zachód od miasta Faro w regionie Algarve na południu Portugalii. Faro jest bramą do portugalskiego regionu Algarve, słynącego z pięknych plaż i wielu atrakcji, a także do nadmorskiej prowincji Huelva w Hiszpanii.

Lecisz się do Portugalii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Portugalii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Portugalii

Kod IATA: FAO
Państwo: Portugalia
Kontynent: Europa

Kod IATA: FAO

Państwo: Portugalia

Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: FAO

Kod ICAO: LPFR

Miasto: Faro, Portugalia

Współrzędne: 37°00′52″N 007°57′57″W

Wysokość: 7 m n.p.m.

Kierunek: 10/28, Asfalt, 2,490

http://en.wikipedia.org/wiki/Faro_Airport

Tabela lotów – odloty: http://www.ana.pt/en-US/Aeroportos/algarve/Faro/Partidas/InformacoesdeVoos/Pages/Partidas-em-tempo-real.aspx

Tabela lotów – przyloty: http://www.ana.pt/en-US/Aeroportos/algarve/Faro/Chegadas/InformacoesdeVoos/Pages/Chegadas-em-Tempo-Real.aspx

Linie lotnicze operujące z lotniska w Faro: http://www.ana.pt/en-US/Aeroportos/algarve/Faro/Partidas/DestinoseCompanhias/Pages/destinoscompanhia.aspx

Opis lotniska w Faro

Na lotnisku w Faro zaczyna się spory ruch od marca i trwa do października, wtedy właśnie lotnisko przyjmuje najwięcej pasażerów. Przykładowo, W 2008 roku przez Faro przeszło ponad 5.4 miliona podróżnych, jednak jego pojemność wynosi ponad 6 milionów pasażerów rocznie. Port lotniczy składa się z 22 standów (z czego 16 jest ruchomych), 60 punktów check-in oraz 36 wyjść.

Od momentu powstania lotniska w Faro w 1966 roku miały miejsce dwa poważne przedsięwzięcia – zbudowanie nowego terminalu w 1989 roku, oraz jego rozbudowa w 2011 roku. Obecnie rozpoczęto już kolejny plan rozbudowy z powodu rosnącej popularności lotniska, który ma potrwać do 2013 roku.

Od momentu powstania lotnisko w Faro zanotowało stopniowy wzrost liczby pasażerów, z powodu wzrastającego ruchu turystycznego w południowej części Portugalii. Obecnie Faro jest głównym lotniskiem turystycznym kraju. Dzięki swojej doskonałej infrastrukturze i usługom wysokiej jakości, cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżnych z całego świata.

Przede wszystkim jednak, Faro jest bramą do portugalskiego regionu Algarve, słynącego z pięknych plaż, a także do nadmorskiej prowincji Huelva w Hiszpanii. Lotnisko znajduje się w odległości 4 km od stolicy Algarve i leży po środku wybrzeża rozciągającego się od przylądka São Vicente, aż do parku narodowego Doñana koło Huelvy.

Dojazd z i na lotnisku w Faro

Parking na lotnisku Faro

Parking na lotnisku w Faro dysponuje wieloma dogodnymi ofertami, w zależności od grubości portfela – od najniższej stawki w taryfie ‘low cost’, która wynosi 5 euro za dzień, do opcji ‘premium’.

Autobus

Z lotniska codziennnie, od poniedziałku do niedzieli, odjeżdzają autobusy dowożące turystów do stolicy Algarve w godzinach 5:00 do 23:00. Firma przewozowa nazywa się Eva Couches: www.eva-bus.com. Na stronie internetowej firmy można sprawdzić dokładny rozkład jazdy.

Samochód na lotnisku w Faro

Na lotnisku w Faro znajduje sie ponad dziesięć wypożyczalni samochodów., których listę można znaleźć tutaj: http://www.ana.pt/en-US/Aeroportos/algarve/Faro/Partidas/ComoChegar/Rent-a-Car/Pages/Rent-a-Car.aspx Lotnisko położone jest blisko autostrady A22, którą dojedziemy do innych miejscowości w regionie Algarve, a także do Lizbony i do Hiszpanii.

Taxi na lotnisku Faro – ceny

Taksówki można znaleźć na postojach znajdujących się na lotnisku, lub też złapać na ulicy czy zadzwonić. Taksówkarze mogą wziąć do czterech osób do jednego auta. Dodatkowa opłata pobierana jest za bagaż przekraczający wymiary 55x35x20.

Strona internetowa lotniska:

http://www.ana.pt/en-US/Aeroportos/algarve/Faro/Pages/HomeFaro.aspx

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj