Port lotniczy Marconi w Bolonii osiągnął liczbę pasażerów równą 6 milionów po raz pierwszy w historii. W tym roku lotnisko to zanotowało wzrost o 3,8% w statystykach ruchu pasażerskiego.

Wzrost w statystykach ruchu lotniczego lotnisko w Bolonii zawdzięcza w tym roku przede wszystkim pasażerom międzynarodowym. Jednak tendencja wzrostowa dotyczy nie tylko ostatniego roku – port lotniczy Marconi w ciągu ostatnich siedmiu lat zwiększył liczbę pasażerów o 50%.

Rekordowy sześciomilionowy pasażer, Dane Calauti, został uhonorowany bonem na 100 euro do wydania w sklepach na lotnisku w Bolonii.

Po 80 latach działalności, władze bolońskiego lotniska są zdania, że tegoroczny rekord należy zawdzięczać polityce prowadzonej przez zarząd, która opiera się na połączeniu tanich linii lotniczych oraz standardowych przewoźników. Nowe połączenia, które pojawiły się w 2013 roku to między innymi: Bilbao, Bukareszt, Cluj-Napoca, Dublin, Eindhoven, Sofia. Oprócz tego zwiększono częstotliwość lotów do Barcelony, Katanii, Istambułu oraz Walencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj