Międzynarodowy Port Lotniczy Soczi rozpoczął przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2014 roku. Spodziewane są tłumy turystów.

Obsługiwane przez Basel Aero, Soczi jest jednym z największych rosyjskich lotnisk, z prawie dwoma milionami pasażerów obsłużonymi w 2010 roku. Port ten posiada dwa pasy startowe, operuje z niego wiele linii lotniczych i jest ono w stanie obsłużyć 750 pasażerów w ciągu godziny.

W związku ze zbliżającą się zimową olimpiadą, która odbędzie się już za niecałe 100 dni, na lotnisku wprowadzane oraz testowane są nowe udogodnienia. Między innymi powstaje terminal VIP o wielkości 4,000 metrów kwadratowych, a także Games Terminal, zaprojektowany specjalnie z myślą o sportowcach i personelu igrzysk.

Oprócz tego, na lotnisku otwartych zostanie 19 nowych punktów check-in oraz 4 dodatkowe punkty samoobsługowe check-in. Planowane jest też wprowadzenie specjalnego podziału w związku z nadchodzącymi igrzyskami. Sektor A będzie obsługiwał pasażerów linii Aeroflot oraz innych przewoźników. Sektor B zajmie się resztą krajowego ruchu lotniczego, zaś sektor C będzie odpowiadał za pasażerów międzynarodowych.

Na lotnisku wkrótce pojawią się banery reklamujące zimowe igrzyska 2014, podkreślając rolę Soczi w tym przedsięwzięciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj