Południowokoreański port lotniczy Incheon pokonał setki innych lotnisk w rankingu jakości usług ASQ (Airport Service Quality) przeprowadzonym przez ACI (Airports Council Internacional). Przegląd dotyczył 2011 roku. Lotnisko Incheon zostało uznane za najlepsze na świecie, biorąc pod uwagę opinie pasażerów, którzy odwiedzili je w 2011 roku. Sukces południowokoreańskiego lotniska jest tym większy, że jest to już jego siódme zwycięstwo z rzędu w tej kategorii.

„Zdobycie tytułu najlepszego lotniska na świecie siedem razy z rzędu to naprawdę niezwykłe osiągnięcie”, powiedział dyrektor naczelny lotniska Incheon, dodając: „Teraz przymierzamy się do zdobycia tego tytułu po raz ósmy”.

„Nie zostaje się najlepszym lotniskiem na świecie siedem lat z rzędu siedząc bezczynnie lub powtarzając te same czynności”, wyjaśnia Angela Gittens, dyrektor generalny ACI. „Lonisko Incheon z roku na rok stawało się coraz lepsze i poprawiało jakość swoich usług i to dlatego ogólny poziom zadowolenia jego klientów wzrósł o 7% w ciągu kilku ostatnich lat.”

Oprócz Incheon z Korei Południowej w rankingu ASQ wysokie pozycje zajęły inne ważne lotniska. Międzynarodowy port lotniczy na Malcie zdobył tytuł najlepszego lotniska w Europie, natomiast Cape Town Internacional zajęło najwyższą pozycję wśród afrykańskich lotnisk. Wyróżniono także lotnisko w Cancun oraz w Dubaju w kategorii lotnisk południowoamerykańskich/karaibskich oraz środkowo-wschodnich.

Natomiast w kategorii najbardziej uczęszczanych lotnisk świata pierwsze miejsce zajęło lotnisko Changai w Singapurze, przez które przewinęło się ponad 40 milionów pasażerów. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęło japońskie lotnisko Nagoya i lotnisko w Quebec.

„To, co zauważyliśmy ostatnio obserwując lotniska na całym świecie to ich rosnąca chęć do poprawy jakości swoich usług, co staje się kluczowym zadaniem lotniska”, dodaje Gittens. „ W czasie dużej konkurencji i walki o klienta dbanie i polepszanie jakości usług pomoże zaskarbić sobie wierność pasażerów i pozytywnie wpłynąć na dochody lotniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj