Międzynarodowy port lotniczy Hurghada to lotnisko w Egipcie położone10 kilometrów od centrum turystycznego raju jakim jest Hurghada.

Kod IATA: HRG
Państwo: Egipt
Kontynent: Afryka

Dane

IATA: HRG

ICAO: HEGN

Nazwa: Hurghada International Airport

Typ: cywilne

Panstwo: Egipt

Pozycja: 10 kilometrow od centrum miasta Hurghada

Wysokosc: AMSL 16 m

Wspolrzedne:

27°10′41″N 033°47′57″E / 27.17806°N 33.79917°E / 27.17806; 33.79917

pas startowy:

16/34 4 000 asfalt

Ruch pasazerski: 6 743 199

Tabela lotów – przyloty Hurghada

Tabela lotów – odloty Hurghada

Linie lotnicze operujące na lotnisku w Hurghadzie

OPIS

Lotnisko w Egipcie Hurghada rok w rok obsługuje prawie 7 milionów pasażerów. Szczególnie wzmożony ruch notuje się w okresie wakacyjnym kiedy miasto oblegane jest przez tysiące turystów z Europy.

Lotnisko w Hurghadzie posiada aktualnie jeden terminal. W ostatnich latach dokonano wiele prac nad odnowieniem terminalu. Między innymi wybudowano halę przylotów która kosztowała 155 milionów dolarów.

Aktualnie planowane jest zakończenie prac nad nowym terminalem pasażerskim którego przepustowość ma sięgać 7,5 miliona pasażerów rocznie.

HISTORIA

Historia lotniska zaczyna się w 1980 kiedy to ze starego wojskowego lotniska powstaje port lotniczy o nazwie pobliskiej wsi czyli Hurghada. Z czasem powstaje nowy terminal ktorego koszt wyniósł 155 milionów dolarów. Dzięki poczynionym inwestycjom lotnisko osiągnęło większą jakość obsługi pasażerów niż lotnisko w Kairze. Lotnisko dysponuje 38 miejscami postojowymi, co więcej czas lądowania został skrócony z 6 do 3 minut. Znajdując się na lotnisku ma się wrażenie iż panuje wielki chaos, jest to jednak mylne gdyż ludzie pracujący na lotnisku bardzo dobrze zarządzają strukturą, a wszystko po to aby nie doprowadzić do opóźnień.

Zobacz lądowanie samolotu na lotnisku Hurghada International Airport (video)

DOJAZD

Auto

Lotnisko w Hurghardzie położone jest na południowy –zachód od miasta Hurgharda, jest widziane bardzo dokładnie z autostrady. Czas podróży samochodem trwa około 15 minut jazdy od centrum miasta Hurghada.

Taxi

Postoje taksówek znajdują się obok terminalu lotniska Hurghada. Taxi oferuje swe usługi 24-godzinny na dobę. Taksówka zawiezie cię do dzielnicy mieszkaniowej miasta Hurghada, nadmorskich hoteli w Hurghadzie, do sąsiednich miejscowości, takich jak Al-Mahmya, Al Quseir, El Gouna, Sharm El Naga, Safaga, Soma Bay oraz Makadi Bay. Czas przejazu trwa około 15 minut od centrum miasta Hurghada i od 15 do 30 minut jazdy od wybrzeża gdzie znajdują się hotele. Najlepiej przed kursem ustalić z taksówkarzem cenę dojazdu do konkretnego miejsca.

Autobus

Regularne połączenia z lotniska są reazlizowane przez prywatnych przewoźników minibusów. Przystanek główny znajduje się obok terminal lotniska Hurghada. Transport środkami komunikacji miejskiej jest dośc specyficzny, nie ma wytyczonych stałych przystanków jednak jeśli poprosimy kierowcę zatrzyma się on bez problemu w celu wysiadki.

Regularnie autobusy kursują między lotniskiem a centrum miasta Hurghada, kurortami i niektórymi innymi miastami prowincji Red Sea, takich jak Safaga, Al Quseir, El Gouna, Sharm El Naga, Al-Mahmya, Soma Bay Makadi Bay.

Przed wsiadaniem bo prytwanych autobusów tak samo jak w przypadku taksówek należy ustalić cenę za przejazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj