W 2011 roku podróżni wydali więcej pieniędzy na londyńskim Heathrow niż kiedykolwiek wcześniej. Zysk brutto ze sprzedaży detalicznej na tym lotnisku przekroczył 2 biliony euro.

W porównaniu z 2010 rokiem zanotowano znaczny wzrost o 8.8 procent w sprzedaży detalicznej tego lotniska. Urzędnicy pracujący na Heathrow uważają, że na taką sytuację mogło mieć wpływ wiele czynników.

Do takiego wzrostu w sprzedaży niewątpliwie przyczynił się nacisk na sprzedaż luksusowych marek oraz napływ podróżnych z coraz lepiej radzących sobie finansowo krajów BRIC, czyli Brazylii, Rosji, Indii i Chin, zwanych też krajami „Wielkiej czwórki”. Żadne inne lotnisko na świecie nie doświadczyło takiego wzrostu w sprzedaży detalicznej jak londyńskie Heathrow w 2011 roku. W tyle zostały nawet lotnisko Seoul Incheon oraz porty lotnicze w Dubaju, które w poprzednich latach przodowały w tej dziedzinie.

Dane mówią, że wśród odwiedzających z krajów BRIC średni wydatek na osobę na lotnisku Heathrow to nawet 55 euro.

Analizując wszystkie pięć sztandarowych londyńskich terminali okazuje się, że to lotnisko Heathrow wprowadziło butiki słynnych projektantów mody, takie jak Prada. W samych sklepach z odzieżą i akcesoriami zanotowano wzrost w sprzedaży aż o 18 procent.

„Ostatnie wyniki dotyczące sprzedaży detalicznej są niezwykle zachęcające i jesteśmy zachwyceni, że nasi partnerzy w sprzedaży oraz zespół pracowników naszego lotniska pracowali tak dobrze, dając tak wspaniałe rezultaty w czasach niekorzystnej sytuacji ekonomicznej na świecie”, powiedział John Holland-Kaye, Dyrektor Handlowy Lotniska Heathrow, w oświadczeniu na temat sprzedaży detalicznej na lotnisku Heathrow.

„Obecnie gościmy pasażerów, którzy celowo wybierają lot przez Heathrow aby kupić produkty sprzedawane u nas, tym samym staliśmy się świadkami zwiększenia popytu na produkty luksusowe wśród podróżnych z Chin oraz krajów Środkowego Wschodu. Chodzi o brytyjskie marki takie jak Mulberry, Burberry i Smythson, których popularność coraz bardziej wzrasta”, dodaje Muriel Zinfraff, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej.

„Mając na względzie unowocześnienie i ulepszenie lotniska Heathrow nie przestajemy szukać nowych marek oraz staramy się wprowadzać kolejne pomysły w sklepach, które wiemy, że będą miały pozytywne rezultaty i poprawią wyniki sprzedaży.” Wysokie wyniki sprzedaży detalicznej na Heathrow są szczególnie interesujące, biorąc pod uwagę ciągłe spadki w sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

2 KOMENTARZE

  1. Korzystałam ostatnio z parkinglotnisko24.pl . Słyszeliście o tym? Super sprawa, gdy nie ma się gdzie zostawić pod opieką samochodu. Spróbowałam i przekonałam się, że naprawdę warto. Obsługa jest profesjonalna, samochód bezpieczny a ceny niskie. O to mi właśnie chodziło.

  2. Każdy z nas ilekroć planuje wakacje samolotem zastanawia się , gdzie zostawić auto. Ja z mężem też mieliśmy taki problem, ale natknęliśmy się na parkinglotnisko24.pl . Jest to zdecydowanie najlepsza opcja, aby w trakcie wakacji nie martwić się o auto. Doskonała obsługa, wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Zaletami są także cena oraz szybki transfer na i z lotniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj