Lotnisko London Heathrow stworzyło listę klasyfikującą linie lotnicze pod względem wytwarzanego hałasu. Ma to na celu obniżenie zanieczyszczenia hałasem na najważniejszych brytyjskich lotniskach.

Port lotniczy Heathrow wprowadził w życie program „Fly Quiet”, który ma na celu wykrycie najgłośniejszych linii lotniczych. Co trzy miesiące na specjalnej liście publikowane będą dane dotyczące poszczególnych przewoźników, wyłaniając najgłośniejszą i najcichszą linię lotniczą operującą na Heathrow.

Poziom hałasu wytwarzanego przez każdego przewoźnika mierzony jest za pomocą sześciu różnych kryteriów, określanych za pomocą trzech kolorów: zielonego, żółtego i czerwonego. W przypadku linii lotniczych które nie spełnią minimum, personel lotniska będzie zobowiązany pomóc przewoźnikowi poprawić wyniki.

Według analiz lotniska Heathrow, linią lotniczą, która wytwarza najmniej hałasu jest British Airways, zaś na kolejnych pozycjach znalazły się Aer Lingus, American Airlines, Qantas, Emirates, United Delta, KLM oraz Lufthansa. Do najbardziej hałaśliwych przewodników operujących z Heathrow należą natomiast South African Airlines, Thai Airways, El Al, Finnair oraz LOT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj