Komercyjne loty ruszyły na lotnisku Al Maktoum w Dubaju, które ma być największym portem lotniczym na świecie.

Położone w Dubaju, Al Maktoum International Airport oficjalnie zostało otwarte już w czerwcu 2010 roku, jednak początkowo obsługiwano na nim wyłącznie loty cargo. Następnie, 28 lutego 2011 roku wylądował na tym lotnisku pasażerski samolot Airbus A319CJ, w ramach testowego lotu, zaś 26 października bieżącego roku na Al Maktoum rozpoczęto regularne pasażerskie loty.


Jedną z pierwszych linii lotniczych, które wylądowały na nowym lotnisku, był tani przewoźnik z Budapesztu – Wizzair. Pierwsze lądowanie jednego z samolotów Wizzair’a uczczono salwami z armat, czym zainaugurowano otwarcie lotniska dla lotów pasażerskich. Kolejny przewoźnik, który ma uruchomić regularne połączenia z Al Maktoum to Jazeera Airways oraz Gulf Air.


Międzynarodowy Port Lotniczy Al Maktoum położony jest około 50 kilometrów od drugiego lotniska tego miasta – Dubai International, które w 2012 roku obsłużyło 57 milionów pasażerów. Plany przewidują wyposażenie Al Maktoum w pięć pasów startowych, aby było ono w stanie pomieścić 160 milionów pasażerów rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj