Nowe dane opublikowane przez Rząd Stanów Zjednoczonych 13 lipca tego roku pokazują z jak bardzo przestarzałą technologią mamy do czynienia na lotniskach Stanów Zjednoczonych.

Ponad 25 tysięcy przypadków indywidualnych naruszeń bezpieczeństwa na portach lotniczych Stanów Zjednoczonych w ostatniej dekadzie. Takie dane podał rząd Stanów Zjednoczonych.

Według danych zebranych od listopada 2001 roku do roku bieżącego, ponad 14 tysięcy pasażerów uzyskało dostęp do ograniczonej części lotniska, podczas gdy pozostali dostali się z terminala na pokład samolotu bez zezwolenia.

Zarządcy lotnisk tłumaczą się iż „te zdarzenia były zgłaszane, badane i usunięte…, podjęliśmy szerokie działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa osób podróżujących dlatego lotniska dzisiaj są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.”

Jak podaje instytucja kontrola Kongresu Stanów Zjednoczonych (Government Accountability Office, GAO),systemy kontrolne bagażu są od ponad dziesięciu lat nieaktualne, wiele z nich funkcjonuje pomimo tego iż ich standardy były funkcjonalne do 2005 roku. Od tego czasu dokonywano już dwie zmiany.


Zobacz najnowsze zabezpieczenia na lotniskach w Stanach Zjednoczonych! (video)

Bezpieczeństwo na portach lotniczych Stanów Zjednoczonych stało się priorytetowym celem po zamachu na WTC. Pomimo uchybień kontrola na lotniskach w USA uważana jest za jedną z najbardziej restrykcyjnych na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj