Na lotniskach w Dubaju będzie jeszcze więcej „smart gates” czyli inteligentnych bramek odpraw. Mają być one wprowadzone do końca tego roku.

Jak komentują media, na Terminalu 1 lotniska Dubai International zostanie wprowadzonych 16 inteligentnych bramek, zaś na Terminalu 2 oraz nowo otwartym lotnisku Al Maktoum zainstaluje się po cztery takie bramki.

Jak wynika z raportu, nowe inteligentne bramki, które znacznie ułatwiają odprawę pasażerską, mają pojawić się na lotniskach w Dubaju do końca bieżącego roku. Obecnie na Terminalu 1 lotniska Dubai International znajduje się 28 takich bramek.

Smart gates” to automatyczne bramki służące do identyfikacji pasażerów, dzięki którym odprawa trwa około 20 sekund. Inteligentne bramki wyposażone są w system rozpoznawania twarzy oraz skanery tęczówki. Po dokonaniu sprawdzenia tożsamości, bramka automatycznie się otwiera i przepuszcza pasażera dalej do odprawy bagażowej.

Pierwsze inteligentne bramki odpraw wprowadzono na lotnisku w Dubaju już w 2013 roku w wyniku podpisania umowy z firmą Dubai Aviation Engineering Projects and Emaratech, która zajęła się instalacją tych nowoczesnych urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj