Komunikacja za pomocą mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, już teraz stała się niezbędnym narzędziem, którym posługują się lotniska na całym świecie, a znaczenie tych portali cały czas rośnie.

Na szczycie listy portów lotniczych z największą liczbą fanów znajduje się London Heathrow Airport, który na Twitterze może pochwalić się aż 220,377 śledzącymi. Pod koniec kwietnia lotnisko to ogłoszono zwycięzcą w rankingu najbardziej lubianych stron lotnisk.

Najnowsze badanie o nazwie „Twittairport”, przeprowadzane przez stronę internetową solterbeck.net, przestudiowało strony na Twitterze portów lotniczych na całym świecie. Dokładnie wzięto pod uwagę 680 lotnisk, które w kwietniu miały aktywne konto na Twitterze.

Na drugim miejscu pod względem popularności znalazło się lotnisko Gatwick – z liczbą ponad 120,688 fanów. Trzecie miejsce zaś należy do lotniska Manchester, które ma 110,091 fanów na Twitterze. Inne porty, które znalazły się w pierwszej dziesiątce to między innymi Los Angeles International Airport oraz Port Lotniczy w Dubaju.

Natomiast najwięcej fanów na Facebooku ma obecnie Singapore Changi Airport, a następnie Amsterdam Schiphol. Na kolejnych miejscach znajdują się: Los Angeles, Frankfurt, Dubaj oraz London Heathrow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj