Niektóre z większych linii lotniczych będą musiały opuścić Heathrow z powodu wielkiego ruchu na tym porcie lotniczym i przenieść się na mniej zatłoczone lotniska – tak wynika z przeprowadzonego tam ostatnio przeglądu.

Według danych ujawnionych przez Radę Przedstawicieli Linii Lotniczych w Wielkiej Brytanii aż 50 procent przewoźników będzie zmuszonych znaleźć nowe miejsce dla oferowania swoich usług ze względu na tłok panujący na Heathrow, sztandarowym lotnisku Londynu.

Z danych ujawnionych przez Radę Przedstawicieli Linii Lotniczych w Wielkiej Brytanii wynika również, że 86 procent linii lotniczych, które wzięto pod uwagę w ostatnim przeglądzie, mogłyby działać efektywniej, gdyby Heathrow było w stanie pomieścić więcej lotów.

Szczegóły dotyczące opuszczenia lotniska Heathrow przez konkretne linie zostały ujawnione na konferencji prasowej przez właściciela lotniska i dyrektora naczelnego BAA, Colina Matthew. „Te dane pokazują, że błędem byłoby uważać, że loty usunięte z Heathrow automatycznie zostaną przeniesione do Stansted, Gatwick czy Birmingham.”

„Przekaz, jaki dostałem od tych linii lotniczych, jest jasny: jeśli nie ma już miejsca na Heathrow, to wszystkie te loty zostaną przeniesione z Wielkiej Brytanii. Nasz kraj nie stara się objąć prowadzenia w obiecująco rozwijających się krajach, takich jak Chiny, ale zamiast tego dbamy o wzrost ekonomiczny odprawiając linie lotnicze, które chcą dawać pracę i przyczyniać się do dobrobytu Wielkiej Brytanii.”

Ekspansja lotniska Heathrow była w ostatnich latach częstym tematem dyskusji, między innymi wśród organizacji ochrony przyrody, sprzeciwiających się wpływowi lotniska na zmiany klimatyczne i zwiększenie emisji dwutlenku węgla przez Wielką Brytanię. Pojawiły się także pomysły zbudowania kolejnego pasu startowego, z czego jasno wynika, że na zatłoczonym Heathrow brakuje miejsca.

„Wyniki ostatnio przeprowadzonego przeglądu delikatnie przypominają o konieczności podjęcia konkretnych decyzji i to jak najszybciej, co jest w narodowym interesie”, powiedział Mike Carrivick z Rady Przedstawicieli Linii Lotniczych w Wielkiej Brytanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj