Lotnisko London Luton przeprasza za użycie w żarcie na Facebooku zdjęcia z wypadku samolotu, w wyniku którego zginęło 6-letnie dziecko.

Zdjęcie zostało zrobione w 2005 roku i pokazuje rezultat wypadku, do którego doszło na lotnisku Chicago Midway. Boeing 737 tuż po wylądowaniu na pasie startowym pokrytym śniegiem ześlizgnął się z niego i uderzył w ogrodzenie. Samolot nie był w stanie się zatrzymać i wpadł na drogę pełną ruchu. W wyniku wypadku zginął 6-letni chłopiec.

Na stronie lotniska Luton na Facebooku zamieszczono zdjęcie rozbitego samolotu z komentarzem: „Jako że jesteśmy super lotniskiem, do takich sytuacji nie dopuszczamy, kiedy pada śnieg…”

Post został usunięty już około 75 minut po jego publikacji w środę rano. Jednakże, mimo że zdjęcie usunięto dość szybko, fani strony lotniska na Facebooku zaczęli się skarżyć, że żart był niesmaczny i nie na miejscu. Inni fani podkreślali, że post był nieodpowiedni, ponieważ w wyniku tego wypadku zmarł mały chłopiec.

Post ten w pierwszej wersji miał promować efektywność lotniska Luton jeśli chodzi o radzenie sobie z odśnieżaniem pasów startowych. Jednak jak tylko fani strony zaczęli krytykować ten pomysł, zdjęcie zostało natychmiast usunięte.

Następnie lotnisko Luton oficjalnie przeprosiło za opublikowanie tego postu i przyznało, że był on niestosowny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj