Najbardziej punktualne lotnisko w Londynie – London City (LCY) wprowadziło nową technologię, która usprawni proces obsługi samolotów.

Najnowsza technologia o nazwie Real-Time Turnaround Tool (RATT) opracowana przez Avtura to oprogramowanie, które działa na urządzeniach przenośnych, łączące wszystkie strony zaangażowane w odbiór przylatującego samolotu, a następnie w przygotowanie go do startu.

Program jest doskonałym narzędziem komunikacji. Dostarcza niezbędne informacje właściwym osobom w odpowiednim momencie procesu obsługi.

Jego celem jest pomoc w zarządzaniu zespołem pracowników, w tym dyspozytorów, kontrolerów lotu, pracowników technicznych i osób sprzątających.

Nowy wynalazek portu lotniczego London City Airport zostanie wprowadzony w każdym z 18 stanowisk.

Na każde urządzenie będą wysyłane powiadomienia o statusie danego zadania, gdy zostanie ono wykonane, tak aby możliwe było monitorowanie procesu obsługi na każdym jego etapie oraz zapewnienie odpowiedniej liczby pracowników.

Pozostaje jedno pytanie: dlaczego najbardziej punktualny port lotniczy w Londynie, który konsekwentnie od 2012 roku notuje najkrótsze średnie opóźnienie, decyduje się na taką inwestycję?

Jak wynika ze słów dyrektora Obsługi Naziemnej Lotniska Lee Russella, port lotniczy nie zamierza spocząć na laurach i stale dąży do doskonalenia swoich usług.

Mamy najlepszy wynik jeśli chodzi o punktualność i dążymy do tego, by był on jeszcze lepszy” – mówi.

„Wprowadzenie RATTs pomoże nam udoskonalić proces zarządzania obsługą samolotu na linii lądowanie – start, dzięki zapewnieniu wszystkim pracownikom rzeczywistego obrazu sytuacji, a tym samym – umożliwiając efektywną współpracę zespołu.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj