Jedno z najpopularniejszych amerykańskich wydawnictw publikujących przewodniki turystyczne zamieściło na swojej stronie internetowej listę dziesięciu najlepszych i najgorszych lotnisk na świecie. Na pierwszym miejscu znalazł się port lotniczy Jeddah Hajj w Arabii Saudyjskiej. Za najgorsze lotnisko uznano JFK Airport Terminal 3 w Nowym Jorku.

Frommer’s – jedno z najważniejszych wydawnictw podróżniczych w USA opublikowało listę najlepszych i najgorszych portów lotniczych na świecie. Terminale zostały poddane ocenie według różnych kryteriów. Między innymi wzięto pod uwagę takie czynniki jak: czystość, jakość oferowanych usług, punktualność lotów, nawigację oraz lokalizację, a także czy dojazd na lotnisko z centrum miasta i z powrotem jest dogodny.

Na tej podstawie ustalono, że najczystszym i najlepiej zorganizowanym, a także najdogodniej położonym portem lotniczym na świecie jest Jeddah Hajj w Arabii Saudyjskiej. Projektanci lotniska zadbali o jego doskonałą konstrukcję i korzystne rozplanowanie mając na uwadze głównie pielgrzymów zmierzających do Mekki, aby jak w największym stopniu ułatwić im podróżowanie. Jeddah Hajj ma dach w kształcie namiotu i może pomieścić nawet do 80 tysięcy pasażerów na raz.

Na drugim końcu listy znajduje się JFK Airport Terminal 3 w Nowym Jorku. Według wydawnictwa Frommer’s to właśnie na tym lotnisku podróżni najwięcej czasu spędzają na czekaniu na następny lot. Jednym z powodów niekończących się kolejek jest duża ilość emigrantów. Pod względem innych kryteriów Terminal 3 również wypadł kiepsko – negatywnie oceniono między innymi oznakowanie lotniska, transport między terminalem a centrum miasta oraz ofertę tamtejszych restauracji i barów.

Pełna lista najlepszych lotnisk na świecie według wydawnictwa Frommer’s:

Jeddah Hajj Terminal – Arabia Saudyjska

Leifur Eriksson Air Terminal – Islandia

Seoul Incheon Airport – Korea Południowa

Wellington „Rock” Terminal – Nowa Zelandia

JFK Airport Terminal 5 – Nowy Jork

Changi International Airport Terminal 3 – Singapur

Marrakech Menara Airport Terminal 1 – Maroko

Madrid Barajas Terminal 4 – Hiszpania

Carrasco International Airport – Urugwaj

Bilbao Airport Main Terminal – Hiszpania

Pełna lista najgorszych lotnisk na świecie według wydawnictwa Frommer’s:

JFK Airport Terminal 3 – Nowy Jork

Manila Airport Terminal 1 – Filipiny

Sheremetyevo Airport Terminal B/C – Moskwa

Jomo Kenyatta International Airport – Kenia

Charles de Gaulle Airport Terminal 3 – Paryż

Queen Alia Airport – Jordania

LaGuardia Airport Terminal 5 – Nowy Jork

Newark Liberty International Airport – Terminal B

Beauvais Airport – Paryż

Chicago Midway Airport

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj