Tydzień temu lądowanie awaryjne samolotu pasażerskiego linii Virgin Atlantic spowodowało tymczasowe zamknięcie londyńskiego lotniska Gatwick zarówno dla przylotów, jak i odlotów.

Samolot pasażerski A330 z numerem lotu VS027 wystartował z lotniska Gatwick i planowo miał dolecieć do Stanów Zjednoczonych, jednak wrócił po około dwóch godzinach, z podejrzeniem pożaru na pokładzie.

Po południu pracownicy lotniska poinformowali, że na Gatwick zaczęły już normalnie funkcjonować loty, z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pasażerowie zostali ostrzeżeni, że należy spodziewać się opóźnień w lotach z powodu wcześniejszego awaryjnego lądowania samolotu linii Virgin Atlantic.

Początkowe doniesienia pasażerów samolotu Virgin mówiły o dymie, który wydobywał się z kabiny i który został spostrzeżony na pokładzie, co stało się bezpośrednią przyczyną awaryjnego lądowania. Następnie linie lotnicze Virgin Atlantic wydały oficjalny raport, gdzie jako przyczynę nagłego lądowania na Gatwick podaje się „problem techniczny”, zaś ewakuację pasażerów określono jako „środki zapobiegawcze”. „Nasz zespół pracowników na lotnisku Gatwick od razu zajął się pasażerami i był na każde ich zawołanie”, podaje dalej sprawozdanie.

„Po lądowaniu awaryjnym samolotu Virgin Atlantic zmierzającego do Orlando, nasz rezerwowy pas startowy jest już otwarty, zarówno dla przylotów, jak i odlotów” – takie informacje opublikowano na stronie internetowej lotniska Gatwick o godzinie 15.00. „Robimy wszystko aby jak najszybciej powrócić do normalnego stanu rzeczy. Samolot wylądował bezpiecznie, a ewakuację przeprowadzono z największą ostrożnością. Stworzyliśmy specjalny numer telefonu, pod który mogą dzwonić rodziny i znajomi pasażerów, którzy byli obecni na pokładzie samolotu Virgin Atlantic”, czytamy dalej na stronie.

Samolot, który awaryjnie lądował na lotnisku Gatwick to jeden z trzech samolotów z serii A330s i obecnie został oddany do serwisu.

Virgin Atlantic, założone w 1984 roku, są obecnie ósmą największą linią lotniczą Wielkiej Brytanii. W ostatnim roku Virgin Atlantic wybrało 5,3 miliona pasażerów. Samoloty z serii A330 zaczęły służyć tym liniom lotniczym w 1994 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj